Bilmek istediğin her şeye ulaş

Internet'ten bir ürün satın alıp da memnun kalmadığınız oldu mu? Neden? Bu sizin Internet'ten alışveriş etme düşüncenizi etkiledi mi?

İnternet üzerinden alış veriş yaparken, daha önce o site hakkında şikayet olup olmadığına aşağıdaki siteden bakarım, yorumlar ve müşteri memnuniyeti iyi olmayan siteleri elerim, her önüme gelen e-ticaret sitesinden alış veriş yapmam, bu yüzden tüketici ne kadar bilinçli alış veriş yaparsa o kadar iyi ve sağlıklı olur. Diğer tüketiciler piyasada 1.500 TL olan bir cep telefonunu 160 TL'ye aldığını sanıyor ve oyuncak telefon ile karşılaşıyor :( bu olaylar hala dolandırıcılığa ve saf insanlarımızın varlığına kanıttır sanırım. Daha bilinçli tüketici olalım bence...

sikayetvar.com
  • Paylaş
İnternet dünyasında alışveriş yapabileceğimiz yüzlerce site bulunmaktadır. Fakat bunlar arasında sadece birkaç tanesinde sorun yaşamadan alışveriş yapabilirsiniz. Şu ana kadar ise henüz bir sorun yaşamadım ben. Doğru tercihlerle kaliteli ürünleri sorunsuz bir şekilde edinebilirsiniz.
  • Paylaş
İnternetten sürekli alışveriş yapıyorum, şu ana kadar memnun kalmadığım olmadı... Çevremde memnun olmayanlar oldu ürün iadesi veya değişim ile çözüldü...
Aynı zamanda e-ticaret sitemiz olduğu için aynı özeni biz de gösteriyoruz... Şimdiye kadar sıkıntı yaratacak veya internetten alışverişimi etkileyecek bir durum söz konusu değil.
  • Paylaş
E-bay çoğu zaman eksik parça gönderebiliyor ama genelde iyi. Hata yaptığı zaman düzeltme olmadığı için Amazon en iyisi. Para iadesi bile yapan mükemmel bir alış-veriş sitesi. İki sitede de bulamayacağınız bir şey olacağını sanmıyorum. Bu ikisinde aradığınızı bulamadığınız zaman başka sitelere yönelin derim.
  • Paylaş
1

Şaman, E-bay'de şahıslardan alışveriş yapıyorsunuz, Pay-Pal kullanırsanız onayınız olmadan para da satıcıya verilmiyor. Yani eksik çıkan ürünü e-bay'de de geri gönderebiliyorsunuz.

Ebay dan bir suru kiyafet vs... Aldim. Hicbiri resimde gorundugu gibi degil. Cok kalitesiz ve bedenler asla uyusmuyor. Hala icim gitsede artik almiyorum. Hep hayal kirikligi.
  • Paylaş
Zaman zaman internetten alışveriş yapıyorum... alacağım ürünü bilinene sitelerden aldığımdan memnun olmama gibi bir durumum olmadı...
  • Paylaş
Tabii ki olmadı. İnternet'deki ciddi dükkanlar ya da alışveriş siteleri de en az reel dükkanlar kadar güvenilir. Hatta İnternet'deki rekabetin boyutlarından dolayı bence çok daha güvenilirler. Tabii İnternet'de de aynı gerçek hayatta olduğu gibi bol bol dolandırıcı mevcut yalnız bu çürük elmaları iyilerinden ayırmak İnternet ortamında çok daha kolay. Firma ismini Google'a yazmanız yanına mesela şikayet yazmanız bile size firmayla ilgili yeterli güvenilirlik bilgisini sağlayacaktır. Bunun dışında gittigidiyor'da sizin onayınız olmadan satıcıya parası verilmiyor ki bu zaten dolandırıcılığın büyük oranda önüne geçiyor. Yine gittigidiyor ve sahibinden gibi satıcıyla birebir alışveriş yaptığınız sitelerde satıcının değerlendirmelerini okuyarak da güvenliğinizi sağlayabiliyorsunuz. Yalnız piyasada 5000TL olan bir laptop'u 1000TL'ye sattığını iddia eden bir satıcıya tabii ki güvenmemek gerekir. İnternet alışverişlerinde gözünüzü, sağduyunuzu ve mantığınızı da açık tutmanız gerekir. Orantısız ucuz ürünlere yönelmez, firmayı ve satıcıyı da kontrol ederseniz İnternet alışverişlerinizde "kazık yemenize" imkan yoktur.
  • Paylaş
İnternet üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmiyorum, birşey almam ve internet üzerinde de alışverişi tavsiye etmiyorum, ama 2 tane alışveriş sitesi söyleyebilirim tavsiye edebileceğim hepsi burada.com ve gitti gidiyor.com
  • Paylaş
Satın aldığım ürün , taşıma esnasında (kargo) kırılmış.

Teslim alırken dikkat etmedim. Etsem de paketi açarsam ayrı bir prosedür mü varmış neyse artık.

Firmayla irtibat kurdum , durum böyle böyle dedim.

Sağ olsunlar hemen ilgilendiler ve tutanak tutsaydınız vb şeyler söylediler. Kibarca iade talebimi reddettiler.

Kırık ürün ve ben baş başa kaldık anlayacağınız.

Şimdi sadece bulunduğum şehirden ve bizzat mağazalardan satın alıyorum. Daha pahalıya aldığım oluyor ama içim rahat ve sıkıntı anında muhatap buluyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

602 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt