Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternetten kitap alışverişi yaparken sizin için en önemli kriterler nelerdir?

Kitap ile ilgili okuyucu yorumlarına ve teslimat süresine bakarım. Teslimat süresi 1 hafta ve üzeri olan kitapları kesinlikle tercih etmem. O kadar bekleyecek olsam zaten doğrudan bir kitapcıya gider alırım.
  • Paylaş
Kargo ücretinin dahil olup olmaması önemli. Çünkü indirimli bir kitap alışverişinde kargo ücretini dahil edince raflardaki fiyatı ile aynı olabiliyor.
  • Paylaş
Artık öncelikle fiyata bakıyorum, temel kriterim budur. Fiyattan sonra, genelde toplu kitap siparişi verdiğim için sipariş vermeden önce stok durumlarını arayıp soruyorum. Kargom ne zaman çıkar diyorum. İkinci kriterim de bu oluyor.
  • Paylaş
2

Zaim Osman Poyraz, yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle. ayda ortalama ne kadar kitap satın alırsınız? Mevcut B2C sitelerinden farklı bir model için araştırma yapıyorum da, kitap seven birini bulmuşken sorularımla umarım bunaltmam sizi.

Murat Yıkılmaz, Estağfurullah, ne bunalması :) Aylık ortalama 15-20 kitap alıyorum. Nadir olarak çizgi romanlar eklendiğinde daha fazla olabiliyor. Bir de dergiler var, eğer kitap alışverişim ay başına denk geldiyse siparişe dergileri de ekliyorum.

Kitap yerinden alınmalı.gidersin kitabevlerinden birine kitapları incelersin istediğin bir tanesini alırsın..bundan büyük keyif var mı?
  • Paylaş
Kullanışlı bir site, okuyucu yorumları, fiyat ve ödeme koşulları
  • Paylaş
3

Zaim Osman Poyraz, Daha önce kitap aldıysanız netten, bu kriterlerinize uyan tavsiye edebileceğiniz bir site var mı ?

Levent Güneş, 2000den beri sadece netten alıyorum. idefix en iyisi şu anda.

Mehmet Turkay, Zamanım varsa mağazada araştırabilirim, güzeldir ama kitapçılarda tüm kitapları bulunamayacağı gerçeği var, genelde çok satanlar var sadece. İnternetten kitap alımlarında Hepsiburada yı kullanıyorum. idefix iyi ancak kitaplar ile ilgili çok az yorum bulunuyor.

İnternetten kitap alışverişi yapılmaz yaa.
  • Paylaş
5

Zaim Osman Poyraz, Teslimat süresinden dolayı mı ? size göre nedenini açıklayabilirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

Menduh Sarisoy, Hayır, herhangi bir neden yada kötü etkenden dolayı değil. Bana göre kitap yerinde alınmalıdır. O kütüphane havasını almak lazım..

Zaim Osman Poyraz, o havayı alabilmek dediğiniz gibi önemli.haklısınız.

Osman Şık, ben okudugum tüm kitapları internetten alıyorum ve piyasaya görede hesaplı ve tüm herkezesede tavsiye ederim kitapyurdu.com

Nazlı Derya Öztürkmen, Bizler güzel İstanbul'un güzel sokaklarında çok güzel kitapçılar bulabiliyor hatta saalerimizi oralarda geçirebiliyoruz. Fakat sadece 1 tane kitapçı olan şehirler ilçeler var. Çeşit az talelere karşılık veemiyorlar vs. Bu drumda kişiler internetten kitap satın almayı büyük nimet olarak görürler. Bunu gözardı etmemek lazım! Yoksa elbette kitapçı gezmek 1 kitap almaya gidi 8 kitap alıp çıkmak tadından yenmez.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1287 Görüntülenme11 Takipçi6 Yanıt