Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternetten yapılan alışverişlerde alınan ürünün gerçek olduğundan nasıl emin olabiliriz?

Unutmayın, sitenin profesyonel görünüyor olması yasal olduğu anlamına gelmez. Eğer az da olsa sizde şüphe uyandıracak bir şeyler fark ettiyseniz, daha yakından
“incelemek için zaman ayırın. Örneğin “İletişim bölümünde yer alan telefon numarasını doğrulamak için arayın. Aynı zamanda sitenin adını ya da bağlantı adresini bir arama motoruna yazarak geçmişte başka. İnsanların o site hakkında neler söylediğini araştırın, eğer hala güvenilir olup olmadığından emin değilseniz
kullanmayın. Bunun yerine güvenebileceğiniz, iyi bilinen ve tercihen geçmişte sizin, arkadaşlarınızın ya da aile üyelerinizin kullandığı bir siteyi seçin. Fiyatlar belki diğer site kadar uygun olmayabilir ama daha güvenilir bir ürün elde eder ve daha az olasılıkla dolandırılırsın.
  • Paylaş
Bende internetten cok nadir alisveris yapan bir insanim. Her seferinde bu yolu surekli kullanan bir arkadasimdan once guvenli siteler hakkinda fikir alirim, ikinci asama olarak ise almak istedigim urunu sectikten sonra, urun sahibi profili ve site uzerindeki sayginligi konusunda detayli bir arastirma yaparim. İlk alisverisinizi bunlari derinlemesine irdeleyerek yaptiktan sonra digerlerinde ustalasiyorsunuz.
  • Paylaş
İnternet sitesi hakkındaki referansları iyi değerlendirmek gerek. Bunun en iyi yolu:
-Forumlar
-Sözlükler
gibi interaktif ortamlardır.
  • Paylaş
Alışveriş yapacağın sitenin hakkında acılan yazılara yorumlara bakıp önceden tecrube edınmış insanların görüşlerini dikkate alarak yapmak daha nefasetli olacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1024 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt