Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnternet'ten yapılan alışverişlerle,mağazalardan yapılan alışverişler arasındaki fiyat farklarının temel sebepleri nelerdir?

Firmalar ürünlerini satmak için mağazadan satış yaptıkları zaman mağaza kirası çalışan ücretleri ve bir yığın maliyet biniyor ama internet alışverişinde ürünler depodan yollanıyor ve bunun için giderler minimuma iniyor. Bu yüzden internetten satılan ürünün fiyatı daha ucuz oluyor.
  • Paylaş
Mağazaların, internet sitelerine nazaran bir çok gideri vardır. Örnek vermek gerekirse kirası, faturaları, çalışanlarına verdiği maaş vs. Ayrıca mağazaya gelen ürünler birçok kişinin elinden geçer yani araya birçok aracı girer. Böylece o mağazanın kar yapabilmesi için 5 liraya aldığı ürünü 8 liraya satması gerekir. Ama internet üzerinden çalışan bir şirket basit bir depo tutar ve ürünlerini burada muhafaza eder birde kargo için ekstra para harcar. Ayrıca birkaç eleman onlar için yeterlidir ve ürünlerini direk üretici firmadan aldıkları için aracılara fazladan para vermek zorunda kalmazlar. Bu şekilde arada bazen büyük bazen küçük farklar olabiliyor internet ve mağaza alışverişlerinde.
  • Paylaş

Moda sitelerinde satılanların ucuz olmasının sebebi de çoğu ürünün geçmiş sezonlardan kalmış olması.Yani mağazalarda gördüğümüz şeyleri internette daha ucuz olarak bulmak imkansız.Bir kaç sezon beklemek gerekiyor. :)

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

576 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt