Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnterrail güvenlik konusunda sizce nasıl?

Trenler çok fazla güvenli olmuyor. Değerli eşyalarınızı güvenilir bir yerde saklamalısınız. Vagon sayısı fazla olduğu için daha çok arka vagonlar kalabalık oluyor. Ön vagonları tercih etmeye çalışın.
  • Paylaş
Interrail biraz sürünerek, biraz pislik içinde yaşamaya razı olarak, berduşça sınırsız seyahat imkanı sunan bir program özünde. Ama şayet seyahatlari uçak ile gerçekleştirir, kalacağınız motelleri iyi seçerseniz problem olmaz.

Interrail'de önerilen 3 arkadaş yola çıkmaktır, herhangi bir hırsızlık olayının engellenmesi, odaların paylaşılması durumunda yabancı birisiyle kalmamak için oldukça ideal olacaktır. Böylece dışarıdan ve içeriden gelecek tehlikelere karşı güvende olabilirsiniz. Aksi takdirde yukarıda yazdığım gibi güvenliğinizi sağlamak için uçak ve otellere ihtiyaç duyabilirsiniz ki bu da maliyeti oldukça arttıracaktır.
  • Paylaş
Yurt dışında seyahate hiç bir zaman tam olarak güvenli diyemeyiz.Karşımıza ne çıkacağını,başımıza ne gelebileceğini tahmin edemeyiz.Ama bunun heyecanı ve güzelliği de buradadır.Interrail'de ise en çok karşılaşılan durum eşyaların çalınması.Interrail bileti ve pasaport kaybedilmemeye dikkat edilmeli onun dışında insanlara bulaşmadıkça bir zarar gelmez.
  • Paylaş
İnterrail tamamen sana opsiyonel bir durum olduğu için gerçekten güvendiğin insanlarla yola çıkman lazım. Kalcağın yeri hiç bilmediğin bir yerde sen belirliyorsun. Gitmeden önce gideceğin yerleri iyi planlaman lazım. Kimse sana güvenlik opsiyonu tanımıyor,bu durumda kendi şansını kendin yaratıyorsun ve risk almak da sana kalıyor.
  • Paylaş