Bilmek istediğin her şeye ulaş

iOS yazılım geliştirmeye nasıl başlanır?

iOS (mac,iphone,ipad) uygulamaları geliştirmek için nereden başlanır, kaynak önerileriniz, bilinmesi gereken temel bilgiler, yazılım bilgi seviyesi var mıdır? Düzenle
Öğrenmenin Yaşı Yok canlı yayınında bu hafta iPhone ve iPad cihazlara uygulama geliştirmek isteyen yazılımcı ve yazılımcı adayları için “iOS için uygulama geliştirme sertifika programı” kapsamında eğitimler konuşuldu.
iPhone ve iPad üzerinde çalışan dünyanın en gelişmiş işletim sistemi olan IOS mobil cihazların temelini oluşturduğu dile getirildi.
IOS üst seviye güvenliği olan ve 800. 00 binden fazla uygulama barındıran ve kullanıcıların Apple App Store aracılığıyla bu uygulamlara erişebildikleri bir alan olduğu belirtildi.
Paruğ Demircioğlu mobil uygulama yazılım geliştirme eğitimiyle katılımcıların IOS iPhone ve iPad için diledikleri uygulamaları geliştirebileceklerini ve geliştirdikleri uygulamalar için gerekli donanımı elde edeceklerini söyledi.
Nevzat Raytop eğitime katılan kişiler arasında akademisyenlerin, bilgisayar mühendisi öğrencilerin, yazılımcıların ve yöneiticilerin varolduğunu ve akıllı telefonların piyasaya girmesiyle teknolojinin de değiştiğini dile getirdi. Ayrıca bu eğitimde programlama dilinin çok önemli olduğunu belirtti.
dipnot.tv
  • Paylaş
Öncelikle bir mac bilgisayar ve bir iphone almalısınız isterseniz ipad alabilirsiniz... 3-4 bin tl harcadıktan sonra Object-C öğrenerek yola devam edebilirsiniz... Normal windows ortamın da yazılım geliştirmek isterseniz mac os sanal makina içine kurup kullanabilirsiniz fakat böyle yazılım geliştirirken çoğu emekleriniz birden gidebilir sisteminiz çökebilir ve yavaş çalışması ayrı bir sıkıntı... Türkçe kaynak olarak malesef türkiyede çok detaylı içerikler yok biraz ingilizceniz varsa yabancı kaynaklardan çalışabilirsiniz... Buradan başlayabilirisniz. websaati.com/isletim-sistemleri/mac-os-isletim-sistemleri/iphone-programlama-gorsel-egitim/ ios için sıfırdan başlayıp yazılım geliştirmek çok maliyetli bir iştir... Fakat maliyetler konusunda sıkıntınız yoksa başarılar dilerim.
  • Paylaş
Turkcell Geleceğini Yazanlar programına bakabilirsin.
  • Paylaş
1

Özden Alperen Çal, yanıtınız için teşekkürler

Eğer ingilizceniz yeterliyse Stanford Üniversitesi'nden Paul Hegarty'nin (Steve Jobs'u da yakından tanıyan birisidir) IOS programlama derslerini itunes üzerinden indirip izleyebilirsiniz. En kalitelisi sanırım budur.

itunes.apple.com/us/itunes-u/ipad-iphone...
  • Paylaş
Ben libgdx'i deneyeceğim. Android'e iOS'a HTML5 yazmak için Java kütüphanesi. Eğitselleri iyi. Ama daha öneremem, ben de yeni başladım.

libgdx.badlogicgames.com
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

853 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt