Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ip adresimi nasıl değiştirebilirim?

Sabit bir ip kullanmıyorsanız modemi kapatıp açınca otomatik ip değişiyor bildiğim kadarıyla. Ya da Hide Ip diye bir program var onu kullanabilir.

Ama benim önerim Tor Vidalia olur.
  • Paylaş

Mac OS işletim sistemi için;


Firefox üzerinden


1.Adım

IP2.Adım

IP

3.AdımIP

Safari üzerinden

1.Adım

IP2.AdımIP


3.AdımIP

SON ADIM

IP Adresini Kontrol Et.IP

  • Paylaş
Hmm.. Şimdi ip adresini değiştirmek istemen, diyelim ki "bilgi güvenliğini sağlaman (: ki bence yakalanmamak istemen (:" istediğin programı yada özelliği kullan, ip adresini değiştir, sana dsl hattından gelen tanımlı ip adresin değişmez. Yoksa sana nasıl servis sağlasınlar ?

Ip değiştirme yerine, kullanacağın konu için için sana bir kaç tavsiyem var:
1) Başkasının wi-fi ağından bağlan ancak bilgisayar adın, adın soyadın vs olmasın, ve tek sefer için tek bir kişinin kullan. Çünkü mac adresine varana kadar, modem kimin girdiğini, saat kaçta girdiğini logluyor.
2) Halka açık yerlerdeki wi-fi ağını kullan.
3) Laptop yada masaüstü farketmez, network kartları al, işin bitince yenisini değiştir. Mac adresleri, network kartlarında tanımlıdır. Dolayısıyla, sen network kartını değiştirirsen, mac adresinde "gerçek olarak, mac değiştiren programları da deneme" değişecek ve, kullanıcı ismi, ziyaret ettiğin geçmiş sayfalar vs içinde önlemini alırsan, sen yapsan bile, "ağım hacklenmiş, bilgisayarım hacklenmiş" diyip, işin içinden sıyrılabilirsin.

Bu tavsiyeleri, kötü amaçlara kullanmaman dileğiyle (:
  • Paylaş
Eğer bir ev kullanıcısı iseniz ip adresinizi değiştirmek sizin elinizde olan bir olay değil. İnternet service sağlayıcınız size hangi ip'yi atarsa onu kullanırsınız. Sizin cmd -> ipconfig çıktısında gördüğünüz ip modemin lokal networklerde kullanılan bir ip bloğundan size atadığı ip'dir. Bu ip ' yi değiştirmek modemde gerekli ayarı yaptıktan sonra mümkün fakat internette sizi tanımlayan ip aynı kalmaya devam edecek.
Proxy sunucusu kullanmak iletişim kurarken isteklerinizin başka bir sunucuya gidip oradan yapılmış gibi gösterilmesini sağlar. Bu yöntemle farklı ip ile gezinmeniz mümkün fakat şu riski almış olacaksınız verileriniz öncelikle o sunucuya geçecek bu da yaptığınız her şeyin proxy sunucusu tarafından bilinmesi demek. Aman dikkatli olun.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1725 Görüntülenme10 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları