Bilmek istediğin her şeye ulaş

iPad'i hırsızlıktan korumak için lokasyon bazlı bir uygulama var mı? Mesela belli bir alandan dışarı çıktığında uyarı versin ve kilitlensin.

Apple'ın kendi uygulaması ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.
Find My iPAd: apple.com/ipad/find-my-ipad.html

Bir iCloud hesabı açarak aktive edebilirsiniz. Şu an için uygulama ile belirli bir alandan çıkınca bunu devreye alamıyorsunuz ama kişisel bilgilerinizi uzaktan silebiliyor ve iPAd'i kilitleyebiliyorsunuz (tabii yerini tespit de ederek). iOS yazılımınızı 5+ versiyon olması gerekiyor.
  • Paylaş
Bildiğim kadarıyla Find My iPhone sadece tabletin/telefonun yerini bildiren bir uygulama. Bana biraz daha farklı birşey gerekli. Dediğim gibi mesela evimin lokasyonundan 250metre uzaklaştığında iPad bloke olsun. Yoksa böle bişey biz yapalım:)
  • Paylaş
2

Serkan Köse, Şöyle bir gözattım bu tarz bir uygulama yok gibi, mesafeye direkt bağlı olarak bu tarz bir işlem yapan. Ancak bu tarz bir programın pil ile ilgili ciddi sorunlar doğuracağını düşünüyorum. Lokasyon bilgisi için GPS sisteminin devamlı açık kalması pil süresini kısaltacaktır. Wireless ile bu bilgiyi almak ise her zaman sağlıklı sonuç vermeyebilir.

Adil Burak Kilic, Evet bence donanım desteği en iyi çözüm gibi görünüyor. Teşekkürler.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

708 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt