Bilmek istediğin her şeye ulaş

iPad için PDF annotation yapılabilen, stylus ile not alınabilen en iyi uygulama hangisidir?

Elbette iPad uygulamalarının kullanışlılığı kişilere göre değişsede çoğunluğun kullanıp olumlu yorum yaptığı ve benim de önerebileceğim birkaç not alma uygulaması şunlar:

#GoodNotes: Ücretsiz bir uygulama. Stylus ile rahatça not alınabiliyor. Bana göre olumlu yanları yazdığınız satırın istediğiniz kısmına zoom yapan bir penceresi var ve çok daha büyük bir pencerede size detaylı yazmayı sağlıyor. Ayrıca iPad'i tıpkı bir defter gibi masaya koyup kolunuzuda koyup deftere yazı yazar gibi rahat etmenizi sağlayan bir perde seçeneği var. Böylece kolunuz ekrana yaslansa bile dokunma olmuyor ve not defteri etkilenmiyor. Çizmek istediğiniz düz çizgi veya çeşitli geometrik şekiller de varsa onları otomatik olarak düzeltip cetvelle çizilmiş gibi muntazam hale getiriyor. Notlarınızın istediğiniz sayfalarını tek tek veya bütün halinde pdf veya uygulamanın kendi formatında email, dropbox, iTunes vs ortamlara export edebilir veya yazdırabilirsiniz.

#TopNotes: Üretli bir uygulama fakat AppZap tarzı bir uygulama ile takip ederek üretsiz olduğu bir anda indirebilirsiniz. Tıpkı GoodNotes gibi olumlu yorumları bol olan bir not alma uygulaması. PDF veya image seçenekleri ile export ve direkt paylaşım seçenekleri bu uygulamada da var.
Umarım dener ve memnun kalırsınız.
  • Paylaş