Bilmek istediğin her şeye ulaş

İphone 4S 16 GB kullanıcısıyım telefonumda ne yaptıysam çözemediğim pasif wifi problemi mevcut. İnternet'e yazılan her efsaneyi denedim bazılarında başarı yakaladım ama 2 dakikalık bir başarı. Bu problemi nasıl çözebilirim?

Telefonu ısıtıp soğutma işlemi kesinlikle işe yarıyor ama beni 2 dakika götürüyor bu işlem sonra gene wifi kopuyor, telefonu açıp kapadığımda wifi gene pasif gri moduna geçiyor. Biraz daha etkili yöntem olan wifi antenini değişiminide yaptım en fazla 4 gün gidiyor bu yöntem. Sorun antende olsa ısıtıp soğutmayla tekrar aktif olacağını sanmıyorum bu çözümler harici çözüm arıyorum. 3G kullanabiliyorum hiç yetmiyor ve şarjımda olağan üstü gidiyor, bol bol dua ederim kalıcı çözen kişiye :(Düzenle
Eğer iOS 8.0 versiyonuna güncelleme yaptıysanız, bu sorunun çözümü maalesef bulunmuyor. Nedeni ise şu şekilde;

iPhone 4S üzerinde bulunan Wifi donanımı, iOS 8.0 güncellemesini yaptıktan sonra maalesef donanımın normal çalışmasını engelleyecek oranda aşırı ısınıyor. İOS 8.0 yazılımının wifi özelliklerini kullanırken bu donanımı kaynaklarını zorlayarak kullanmaya çalışması nedeni ile böyle bir sorun oluşuyor. Bunu Apple yetkili servisinden ve internetten edindiğim bilgilere dayanarak söylüyorum. Cihazın soğuk iken çalışması ve bir süre sonra wifi sorununun oluşmasının nedeni bu donanım ısı limiti sorunu.

Sonuç itibari ile, ya donanım değişecek ya da işletim sistemi.

İşletim sistemini 8.0 versiyonundan 7.0 versiyonuna dönüştürmeniz ise maalesef artık mümkün değil. Geçtiğimiz yıl bu mümkündü ancak Apple iTunes üzerinden bunu artık engellemiş durumda ve 8.0 güncellemesini yaptıktan sonra geriye dönemiyorsunuz.

Yapabileceğiniz kalan tek seçenek, donanımı değiştirme seçeneği. Maalesef bunun nasıl mümkün olacağı konusunu yetkili servis ile görüşmeniz gerekir. Benim bildiğim kadarı ile, donanımı bir başka donanım ile değiştirmeleri zaten mümkün olamayacağından dolayı, bu sorunla yaşamaya mecbursunuz.

Son seçeneğiniz, Apple'a para ödemek ve daha üst model yeni bir telefon almak. Geçmiş olsun diyelim :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

88 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları