Bilmek istediğin her şeye ulaş

iPhone 5'in dezavantajları nelerdir?

İPhone 5
  1. Donanım: Apple, donanım konusunda uzun süredir geriden takip eden üreticilerden. Hemen hemen 1 ay arayla çıkan iPhone 4S ile Galaxy Nexus'u karşılaştırdığınızda farkı görmeniz mümkün. Nexus'un işlemcisi daha hızlı, RAM'i daha fazla ve 5GHz 802.11n Wi-Fi'ı destekliyor. iPhone'un tek kazandığı alan ise depolama alanı. İki cihaz da 16GB ve 32GB'lık modellere sahip, ancak 64GB'lık bir iPhone 4S de satışa sunuluyor. iPhone 5, donanım alanında geliştirmeler sunacaktır ancak gerçekten Galaxy S III gibi cepleri yakalayıp yakalamayacağı bir soru işareti.
  2. Jelly Bean: Bugün Jelly Bean (Android 4.1) ile çalışan çok fazla cep yok. Ancak Jelly Bean, performans geliştirmeleri, daha iyi uyarı özellikleri ve sesli arama özelliğiyle geliyor. Sesli arama özelliği, Siri'yi geçebilecek yeteneklere sahip.
  3. Açıklık: Bazı kilitli cepler dışında Android, iOS'a göre daha açık bir ekosistem sunuyor. Bunun iPhone 5 ile değişme ihtimali çok düşük. Bu durum, sadece teknoloji meraklısı kullanıcılara değil yeni ve yaratıcı uygulamalar geliştirmek isteyen programcılara da faydalı oluyor.
  4. Çeşitlilik: Bütün teknoloji dünyasını etkilemeyi başaran uç nokta cihazlar dışında zaman zaman ekosistemdeki diğer cihazlara da göz atmak gerekiyor. Android, uygun fiyatlı cep arayan veya örneğin fiziksel klavyeli cep arayan kullanıcılara çok sayıda seçenek sunuyor.
  5. Algı: Akıllı cep dünyası artık oldukça farklı ve iPhone artık beklenen ve istenen tek cihaz değil. Tasarımı, özellikleri ve pazarlanma şekli çok iyi olabilir ancak artık rekabeti giderek artan bir pazarda rakipleriyle mücadele etmek zorunda. Ve iPhone, bazı alanlarda rakiplerinin gerisinde kalmaya başladı bile. iPhone 5'den beklenenler inanılmaz derecede yüksek ve Apple bu beklentileri karşılayamaz ise çok sayıda kullanıcı Android'i tercih edebilir.
  • Paylaş
Ios7 yüklenecek olması. Ben böyle dandik apple ui tasarımı görmedim.
  • Paylaş
Ben 5 kullanıyorum, android bir telefon da kullanmadım ama Samsung'lardan IPhone'a geçen tüm tanıdıklarım (iki kardeşim dahil) ohhh dediklerinden fiyatı hariç bir dezavantajı olduğunu düşünmüyorum. IOS Android gibi esnek bir sistem değil, geliştiriciler ve bilgisayar freak'leri için uygunsuz bir telefon olabilir. Normal kullanıcıların telefon, İnternet, uygulamalar, oyunlar olarak her ihtiyacını karşılayan ve cebe sığacak en büyük boya sahip olan bir telefon. Piyasaya çıktığında IPhone6 ile devam etmeyi düşünüyorum. Fiyat farkını da kullanılan donanımın kalitesine bağlıyorum, sonuçta bu telefon Amerika'da da buradakinden 150TL kadar ucuz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

666 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları