Bilmek istediğin her şeye ulaş

iPhone'um kayboldu, ne yapmam gerekiyor?

İPhone' larda 'Find My iPhone'( iPhone' u bul) adında bir uygulama bulunmakta. Harita üzerinden gerçekleştirilebilecek şekilde geliştirilen bir uygulamadır. Uzaktan tespit ettiğiniz telefonunuzun pasif hale getirebiliyorsunuz veya sesli uyarı verdirterek bulunmasını kolaylaştırabiliyorsunuz.

Bu uygulamayı kullanabilmeniz için;
  • iPhone' unuzun konum servislerinin açık,
  • internete bağlı olması gerekiyor.

Konum servisini açmak için aşağıdaki şu aşamaları takip ediniz;
  • Ayarlar bölümünden> Gizlilik kısmı> Konum servisleri> iPhone'u bul kısmını aktif hale getirmelisiniz. ( Bu işlemi yapmadığınız taktirde bu uygulama çalışmayacaktır.)
Bu uygulama telefonunuzda mevcut değilse eğer, App Store' a girerek ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra tıklayarak açınız ve açılan satırlara iPhone' unuzda kullandığınız Apple kimliğini ve şifresini yazdıktan sonra 'giriş yap' butonuna tıklayınız.

Bu işlemlerden sonra uygulama bir kaç saniye içinde telefonunuzun yerini yaklaşık olarak tespit ederek harita üzerinde gösterecektir.

ÖNEMLİ: iPhone' unuz kaybolduğu sırada internete bağlı ise haritadaki yer simgesi yeşil olarak gözükecektir. Eğer bağlı değil ise bu işlemlerin hiçbiri gerçekleşmeyecektir.

O yeşil simgeye tıkladığınızda ise karşınızda 'SES ÇAL' 'KAYIP MODU' ve 'SİL:iPhone' butonları çıkacaktır.
  • Ses çal' a tıkladığınızda iPhone2 dan bir alarm sistemi çalacaktır.
  • Kayıp Modu butonu iPhone' un kendisini kitlemesini sağlar. Çalıntı durumlarında hırsızın telefona erişimini bu şekilde engelleyebilirsiniz.
  • Sil seçeneğinde ise iPhone' unuzdaki size ait tüm verilerin silinmesini sağlar.
iPhone GSM şebekesi dışında, internete bağlı değil ya da kapanmış ise sadece son tespit edilen yer haritada gösterilebilir. Bu durumda simge gri renktedir


Bu uygulamayı bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz. Bunun için icloud.com adresine girerek Apple kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriyorsunuz. Bu işlemlerden sonra iPhone' u bul simgesine tıklayarak bir kaç saniye içinde aynı şekilde haritada görebiliyorsunuz. Aynı şekilde dilediğiniz gibi bilgilerinizi silebilir, ve ya alarm vermesini sağlayabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3334 Görüntülenme5 Takipçi1 Yanıt