Bilmek istediğin her şeye ulaş

iPod'umdan bilgisayarıma nasıl şarkı aktarabilirim?

Son yıllarda kişilerin emeklerinin boşa gitmemesi için özellikle müzik sektöründe, korsana karşı çok büyük bir mücadele başladı. En doğrusuda bu. Asıl kaset yapan kişi para kazanamazken, kopalayıp satan pastadan daha büyük pay alabiliyor.
Apple iTunes ile büyük bir dükkan açtı ve buradan müzik ve film satışı yapıyor. Hatta isterseniz filmleri süreli olarak kiralayabiliyorsunuz.

iPod'unuzdan bilgisayarınıza şarkılarınızı almak istiyorsanız;

Öncelikle iTunes hesabınız ile iPod'unuzu eşleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemle ilgili 3 seçeneğiniz bulunmakta, birincisi otomatik güncelleme ile iPodunuzu her bağladığınızda ikincisi şarkı listesini otomatik güncelleme seçeneği, üçüncüsü de manuel kontrol edebileceğiniz güncelle özelliği.

Başka bir bilgisayara aktarma yapabilmek için ise bazı programları kullanmanız gerekmektedir.

webtv.hurriyet.com.tr/teknotv/46099/0/1/ipod-unuzdaki-muzikl...

Windows 7 için;


Windows 8 için;Bu sitede de bu tarz işler için programlar bulunmakta; digidna.net/diskaid?gclid=clbr19elklycfchd3godbxmapw

  • Paylaş
Eğer şarkıyı dijital ortamda satın almışsanız aktarbilirsiniz ya da aktarmanıza zaten gerek olmaz direkt bilgisayarınıza indirirsiniz. Eğer elinizdeki müzik dosyası satın alınmak harici bir şekilde IPOD'unuza girmişse legal olarak aktaramazsınız. İllegal olarak mesela sharepod ya da copytrans yazılımlarını kullanabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

568 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt