Bilmek istediğin her şeye ulaş

İş arama siteleri hangileridir, hangi siteleri önerirsiniz?

Bence bunun için linkedin'i de kullanmaya başlayabilirsin. Özellikle Büyük şirketlerin birçok ilanı oluyor linkedin de. Şirketlerin IK çalışanları ya da işe alım firmaları da buradan oldukça fazla kontak kuruyorlar. Linkedin de profesyonel bir profil oluştur. Sonra da beğendiğin firmaları takip etmeye başla. Hatta bu firmalarda işe alan kişilerle de direk kontak kurarak daha aktif olarak firmalara başvurabilirisn.
  • Paylaş
Amca-dayı olmadan olmuyor yoksa bu sitelerin tamamı boş,  bakınız dışarıdan gelen başvuruları da değerlendiriyoruz demek amacıyla; alınacak kişi yine torpilli olandır oysa, başvurursun sonrasında mülakata çağrılırsın sonrası sonsuz sessizlik ...
  • Paylaş
3

İlginc Adam, Amca/Dayı'nın çok etkisi var ama inan büyük şirketlerde ters tepiyor bu durum. Müdür yakını yada akrabası bile olsa, kabul edilmiyor. Büyük firmalar sadece müdürlerin daha önceki çalıştıkları ekibini yenilemesine izin veriyor ve kesinlikle akrabalarını istemiyor. Bu gerçeğide göz ardı etmeyelim...

sunshine, Gayet de büyük bir şirkette çalışıyorum o gerçek zamanı gelince öyle bir göz ardı ediliyor ki tahmin bile edemezsin :))

İlginc Adam, O zaman ben o konuda şanslıyım, herhangibir akrabaları ile karşılaşmadım henüz :)

-insankaynakları.com
-cvclub.net
-cvtr.net
  • Paylaş
Önde gelen İK siteleri reklam mecrası ve cv çöplüğüdür. Türkiye'nin en büyük eğitim kurumlarından birinin ilanlarını ben çıktım bir dönem. Ne kimse okuyordu, ne de ilgileniyordu.

Sektörel siteleri ve oralardaki kariyer fırsatlarını takip etmek çok daha faydalıdır.

Misal iyi bir reklam ajansı gidip kariyer.net'e ilan vermez. Bigumigu gibi sektörel kanallarda arar çalışmak istediği insanları.
  • Paylaş
Yenibiris.com işarayana en yakın diyebilirim. Çünkü İş veren cv ni incelemiş mi, incelememiş mi bunu bile sana bildiriyor.
  • Paylaş