Bilmek istediğin her şeye ulaş

İş bulma sitelerindeki aradığın işi hızlı bir biçimde bulabilmek için iyi bir cv hazırlamanın dışında yapılması gerekenler nelerdir?

Düzgün bir CV'nin yanında düzgün bir sunum yazısı hazırlanmalı. Ayrıca yabancı dil şart koşan firmalar için de CV ve Sunum o dile çevrilmeli. Bunlar da yapıldıktan sonra aradığınız işler binlercesi arasından filtrelenerek seçilmeli ve başvurular gönderilmeli. Elinizi korkak alıştırmayın 100 başvuru bir görüşme 5 görüşme bir iş demektir.
  • Paylaş
İş tanımını ayrıntılı bir şekilde yazmak. Önceki iş yerlerinde yada şimdiki iş yerinde tam olarak yaptıkların nelerdir, bunların anlaşılabilir bir şekilde yazılması. Böylece; eleman arayan şahıslar kafalarında, iş arayan kişinin görevi hakkında daha net bir profil çıkartıyor sanırım.
Misal; asistan
Asistan ama ne yapmış, yapıyor? Şundan bundan sorumlu olup bunu, şunu yerine getirdim, gibi. Süsleyen kişiler de oluyordur tabii!!
  • Paylaş
2

Brutal Code, Sondaki iki ünlemde bir serzeniş sezdim :)

Eskiz, Bilmediği ve yapamadığı şeyleri yapıyorum ve biliyorum demek "kendini satmak" olarak algılanıyor genelde iş piyasasında. Ama bana doğru gelmiyor. O sebeple dip not niyetine yazasım geldi, kendime engel olamadım:)

İşten anlamak
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

99 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt