Bilmek istediğin her şeye ulaş

İş görüşmelerinizde kaç kez asistan değil de sevgili arayan işveren ile karşılaştınız?

Çevremdeki bayanların asistanlık adı altında gittikleri her 4 iş görüşmesinden 1 inde açık ve net biçimde bu teklifle karşılaştıklarını gözlemledim. Öte yandan internet üzerinde ya da herhangi bir mecrada bu konuyla ilgili bir ifşa gözlemleyemedim. Neden bu konu günışığına çıkarılmıyor, bilemedim. İnsanları kendi ayaklarına çağırıp "işine geliyorsa" diyerek hiçbir masraf etmeden kariyer sitelerini kişisel amaçları için kullanmaları bana göre çok yanlış. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?Düzenle
  1. Öncelikle ağzınızı bir düzeltin sayın maganda. Bayan hitap şeklidir, kadın isimdir. Soru tam da kadına bayan diyen zihniyeti yani soran magandayı sorguluyor.
  2. Kariyer siteleri bedava değil en ucuzu işçi başına 500 TL, teoriniz oldukça hatalı, 500'ü veren zaten sevgiliyi yapar.
  3. Bu tür işveren yoksa sizsiniz de burada kamuoyu araştırması mı yapıyorsunuz?

  4. İsimsiz olduktan sonra herkes her türlü soruyu tüm art niyetlerini de dahil ederek sorar. Siz kadına bayan diyen maço magandaların günün birinde tükenmesi dileğiyle. Çevrenizde saldırmadığınız, ırzına geçmediğiniz kadın var mı ki böyle bir araştırma/gözlem neticesinde de istatistik (yani elinizde en az 5000 örnek var) yapabildiniz? Bence bisik tirolun gidin, çok sinirlendim...
  • Paylaş
1

Mavi Anka, 1. Sen ağzını düzelt. Kendi bilinçaltı bilgim dahilinde kadın kelimesi bana kaba geliyor. Birtakım medya öğelerine maruz kalmış olabilirim. Ya da sen başka bir takım medya öğelerine maruz kalmış olabilirsin. Misal sana artık bayan deme ihtimalim kalmadığı gibi sizli bizli hitap etme olasılığımı da kaldırdın ortadan. Madem hakaret ediyorsun, ikiyüzlülük yapma da bari "sizli bizli" yazışmayı bırak. Hakaret ediyorsun, "sayın" kelimesinin ne manası var "maganda" nın başında? Bu şekilde hakaret edebiliyorsan, mesafeyi korumaya çalışman nasıl ikiyüzlü bir stratejidir kadın.

2. O zaman parayı veren düdüğü çalar diyorsun, bunu yakıştırıyorsan sen bilirsin. Ayrıca yazdıklarım teori değil gözlem. Ha bir de, kariyer sitelerinin sandığın kadar pahalı olmayanları var.

3. İşveren değilim, o senin negatif enerjinden kaynaklanan bir kuruntu. Kamuoyu araştırması da yapmıyorum çünkü böyle bir araştırma için yanlış bir platform olurdu. Kamuoyu araştırması yapsaydım Facebook, Twitter ya da benzeri yaygın bir platform kullanırdım.

İsimsiz olmam konusuna gelirsek. Benim de insan olarak birtakım eksikliklerim var, bunların başında tam olarak hayal ettiğim hayatı yaşamıyor olmam gelebilir. Ve an itibariyle içinde bulunduğum sosyal çevre benim konuşmaya yeltendiğim konulara kapalı. Bu durumdan kurtuluncaya dek düşüncelerimi isimsiz olarak paylaşmayı seçiyorum. Herkes senin gibi dobra veya savaşçı bir ruha sahip olmak zorunda değil. Şeylerin başka çözüm ve gelişim yolları da var. Biraz sakin.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

62 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt