Bilmek istediğin her şeye ulaş

İş konusunda nasıl daha hırslı olabilirim?

Kendi işinizse girin bir içine birkaç aya kalmaz bırakın hırslı olmayı hırsız bile olursunuz ☺ Değilse problem var... Ben Avusturya'da öğrendim nasıl tek amacın işi mükemmel bir şekilde ve zamanında bitirmek olabileceğini. Mümkünse namuslu insanların yaşadığı medeni ülkelerde biraz zaman geçirin. Türkiye'de hırsınız olsa da boşa gidecektir, hırssız birilerinde o iş takılıp kalacaktır.
  • Paylaş
Sevdiğiniz işi yapıyorsanız ve bundan keyif alıyorsanız hırs zaten kendiliğinden oluşuyor. İnsanlara yararlı olduğumu gördükçe ve bu durumdan olumlu yorumlar alınca ister istemez işinizi ciddiye alıyorsunuz ve hırsa da gerek kalmıyor. Gün içinde zaten zaman hızla akıp gidiyor.
  • Paylaş
- İşin kendi dünyanızda nasıl bir tanımı olduğunu belirleyin. Yani iş sizin için nedir, onu tanımlayın öncelikle.
- İş tanımınıza uyan işler nelerdir, bu işleri yapabilecek meslek bilgisine sahip misiniz vb sorulara cevap verin.
- Eğer iş tanımınıza uyan işlerde çalışabilecek kapasiteye, bilgiye, tecrübeye vb sahipseniz, o halde o işlere yönelin. Eğer o işlere ulaşmak için gerekli mesleki beceriden yoksunsanız, o halde o becerileri elde etmeyi deneyiniz ya da şu an çalışıyor olduğunuz işi sevebilir/benimseyebilir misiniz, bu konu üzerinde durun.

Hırslı olmak, mücadele gerektirir. Mücadele için de öncelikle benimseyebildiğiniz bir işte çalışıyor olmanız ve sonrasında da iş ortamınızda gerek iş arkadaşlarınız, gerekse diğer bazı faktörler nezdinde mücadeleci yanınızın uyanması ve canlı kalması gerekir.
  • Paylaş
Önce hangi konularda hırslı olacağını belirlemen lazim. Bu isinde yukselmek olabilir. Ne yaparsan yap ama once bir hedefinin olmasi lazim. Sonra hedefini gerceklestirecegine inanman lazim. Daha sonra ilerleyecegin yolu planlayip uygulamaya gecmen lazim. .
  • Paylaş
İşe öncelikle kendinize rakipler seçmekle başlamasınız.Rekabetin olduğu yerde hırs olur zaten. Rakipsizim derseniz hedeflerinizi bi tık öteye atın bakın neler oluyor ;)
  • Paylaş