Bilmek istediğin her şeye ulaş

İş kurma, girişim, zengin olma üzerine önereceğiniz kitaplar hangileridir?

iş kurma, girişim, zengin olma üzerine, tecrübeli ellerden yazılmış tavsiye edeceğiniz popüler kitaplar nelerdir?Düzenle
İş kurma ile ilgili business model generation (erken ve fikir aşamasındaki startuplar için) 4hour workday'i ben okumadım ama önerenler var. optimist yayınlarında güzel kitaplar var onları al. Zengin olma ile ilgili apayrı bir konudan bahsediyorsun, vegas'ta nasıl blackjack oynanır onu öğren ya da şans oyunlarına bak, (kısacası böyle bir amaçla yola çıkma bence) ha eğer uzun sürse de amacım zengin olmak diyorsan sağlığını koru, deli gibi çalış oku öğren. Çok zengin bir çok insan (en iyi örnek richard branson belki ki gidip bio'sunu okumanı öneririm) olmanın pek bir tarifi yok. (çalma, aldatma, bilgi satma vs harici) fiktif değerler üzerinden zengin olmak istiyorsan borsayla ilgilen. (çok sert olduysa kusura bakma)
  • Paylaş
1

Aykut Özdemir, Merhabalar

Estafullah bence gayet yerinde bir cevap, ben sorumu tam soramadığımı farkettim. Şunları yap zengin olursun tarzında bir kitap beklentim yok elbette. ÖYle olsa herkes 2 kitap okur zengin olur. Benim aslında aradıgım, kendi işinin patronu olup bunu ciddi anlamda başaran ve iyi yerlere gelen girişimcilerin, fikirlerini tecrübelerini paylaştığı, nasihatlarda bulundugu veya böyle insanların hayatlarını ele alan ve onları başarıya götüren özellikleri, tercihleri vb. şeylerin anlatıldığı kitaplar. Yani ilham kaynagı olacak, girişim konusunda insanın ufkunu açacak, pembe hayaller yerine daha gerçekci planlar kurduracak şeyler.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

89 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt