Bilmek istediğin her şeye ulaş

İş yok diye ağlamayın artık her yer işçi arıyor adam gibi çalışan herkese iş var.

Adam gibi çalışan herkese iş var?! 2011 Ekim ayı itibariyle açlık sınırının 913 TL olduğu bir ülkede, net asgari ücret 658 TL iken sen adam gibi çalışmaktan bahsediyorsun...
  • Paylaş
Asgari maaş çok yeterisiz. ara eleman eksiği fazla. üniversite mezunları para beğenmiyor. böyle uzayıp gider, senelerdir herkes kendine göre haklı.
  • Paylaş
Tren geçtikten 18 saniye sonra mı fark ediyordu bu durumu İnek?
Neyse konuyla bir ilgisi yok, bir anda aklıma geldi cevabından emin olamadım cevabı yazan olursa da memnun olurum.
-
Bu konu başlığını açan vatandaş belediyenin metrolarda dağıttığı ücretsiz belediye dergisinden takip ediyorsun sanırım yaşam koşullarını. Veya baba işinde hesapsızca yaşıyorsun. Ama ben sana 2013 sonu itibariyle bir hesap yapayım; Sakla bunu cüzdanında.

Kişisel Gelişim
  • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, Ayrıca evet İşkur ve İsmek gibi daha bir çok kurumda ücretsiz meslek kursları veriliyor. Ve kişiler işe yerleştiriliyor. Fakat amamen 3. sınıf şartlarda. Örneğin; günlük 12 saat çalışmaya, asgari ücret maaş, aylık akbil, sigorta ve günlük 7lira tikıt veriyor yemek yemen için. 2 saatte işe gidiş gelişini ekle bu zamana. Adam gibi çalışana demek değil bu EŞEK gibi çalışana iş var demek oluyor bu.
Bu bahsettiğim İşkur'un ücretsiz kurslarından birini tamamlayıp sonucunda ayarlanan bir kaç iş görüşmesinde ki ortak koşullardan derlediğim.
---
Esas bomba şu;
Arkadaşım, Boğaziçi Edebiyat mezunu. 30'a yakın ağır edebi dilli olan kitap çevirileri yapmış olan biri. B u arkadaşım İnternet üzerinden saygınlığı olan tercümanlık bürolarına cv'sini bırakıyor. Kendisine dönüş yapan firmaların sunduğu şartlar:
1500lira maaş, sigorta asgari ücret, 250 yemek, yol, hafta sonu ve akşamları da dahil olmak üzere esnek çalışma koşulları.
Onca eğitim, tecrübe, ülkenin sayılı üniversitesi falan derken standartları için kafa patlatmamış her hangi biriyle aynı yaşam koşullarına itilmek istenen bir sistemle yüz yüze olunduğunun bir kanıtı bu.
O yüzden Bakanından Başbakanına işçisinden patronuna herkesin ağzından düşmeyen ADAM OLANA İŞ ÇOK lafını söyleyen herkesin AĞIR TAHRİKTEN HAKKINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILMASINI İSTİYORUM.nokta.

Zaten iş ve meslek danışmanları yetişiyor...ocakta ış başı yapacaklar...onlar herkes için herşey yapmaya çalışacaklar...işkur a bağlı kurumlarda onları gorebileceksiniz..
  • Paylaş
600 lira maaş veriyorlar 200 lirasını yol yemeğe veriyorsun kalanıda bozdur bozdur harca 
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

762 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları