Bilmek istediğin her şeye ulaş

İşin başındaki bir internet girişiminin yeni kullanıcıları çekebilmek için yapması gerekenleri anlatan kitaplar hangileridir?

Ekim Nazım Kaya'nın Kaldıraç Etkisi kitabının internet girişimcilerine faydalı olacağını düşünüyorum.


Arman Kırım - Mor İneğin Akıllısı


Yerli kaynaklar yanısıra yurt dışında bu konularla ilgili oldukça fazla kaynak var.


Guy Kawasaki - The art of start

Steve Blank - Four Steps to Epiphany

Seth - Godin Tribes


Projeye başlamadan önce okumanı önerebileceğim kitaplar.

  • Paylaş
Açıkçası bu tarz bir girişimcilik için kitap okumak sizi başarıya götürecek bir etken değildir. Elbette size katacağı şeyler olacaktır belki küçümsenmeyecek kadar da olabilir ama birde şöyle düşünün o yazılan kitapların yazarlarının kaçı bu tarz KAÇ başarıya ulaşmış kişiler ? Piyasada bir çok kitap görüyorum bu konu ile ilgili yazarların küçük bir kısmının bir projesi var çoğunun hiç yok.

Böyle bir projeyi başarıya ulaştırmak istiyorsanız projenize çok iyi hakim olun güçlü ve zayıf yönlerini çok iyi bilin, güçlü yönünü pazarlayın zayıf yönünü saklayın. İyi bir pazarlama stratejisi oluşturun ( aradığınız bir tarz kitaptansa pazarlama stratejisine yönelik şeyler size daha yararlı olacaktır. Önemli olan şey kötü bir ürünü bile pazarlayabilmektir. ) Devamlı projenizi geliştirin, insanlar aynı şeyi görmekten sıkılır, sizi takip edenlerin isteklerine kulak verin ve son olarak size gelen insanların bir biri ile iletişime geçebilecekleri bir sistem kurun.

Tabiki yazılan kitapları okamayın demiyorum :) Gereksiz bilgi yoktur, her bilgiyi tecrübe ederek öğrenmek zorunda değilsiniz, başkalarının tecrübelerinide bu kitaplardan edinebilirsizin az çok.

Bu dediklerimi yaptım başarılı oldum oradan biliyorum.

  • Paylaş
1

Eran Eran, on numara beş yıldız cevap :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

521 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt