Bilmek istediğin her şeye ulaş

İşiniz yorucu, yıpratıcı ve yoğun mu? Ne iş yapıyorsunuz?

Kalite, çevre ve iş güvenliği uzmanıyım.

Yorucu; bir sürü evrak işi yapmak zorunda kalıyorsunuz, hayatınız bir şeyleri sürekli kayıt altına almakla, revize etmekle geçiyor.

Yıpratıcı; yaptığınız iş şirkete genellikle para kazancı sağlamıyor, aksine bir çok önlem için para harcanmasına sebep oluyor. İş verenleri ikna etmeye çalışmak yıpratıcı. Çalışanlarda (özellikle Türkiye gibi "iş yürüsün de güvenlik, çevre olmasa da olur" mantığındaki bir ülkede) bilinç oluşturmak, bunun gerekliliğine inandırmak, alışkanlık haline getirmek yıpratıcı.

Yoğun; sürekli eğitim vermek, denetim yapmak, raporlar hazırlamak, düzeltici uygulamalar yapmak, yasal mevzuatı takip edip bunları bu düzene adapte etmek ve uygulamak yorucu.

Ama tüm bunlara rağmen insan ve çevreyi koruyabilmek için az da olsa bir şeyler yapabilmek keyif verici, tatmin edici.
 • Paylaş
İşim yorucu evet ( geçen gün hesaplama yaptım ) haftada en az 20 tane hastam oluyor, işim yorucu çünkü her bir hastanın doktoruna hasta ile ilgili ayrı ayrı bilgi vermem gerekiyor ve çoğu zaman beni dinlemedikleri yanındaki sekreterleri ile meşgul oldukları için en az 2 kere bilgi tekrarı yapmak zorunda kalıyorum.
İşim yıpratıcı evet, çünkü yoğun bakımda çalışıyorum ve haftada en az 20 tane hastam oluyor, işim yıpratıcı çünkü bu hastaların çoğunun yaş ortalaması 20 ve kanser hastaları, işim yıpratıcı evet çünkü günde en az 1 tanesinin ellerimin arasından kayıp gitmesine şahit oluyorum.
İşim yoğun evet, haftadan en az 20 tane hasta oluyor, işim yoğun evet insanların annesi, ablası, teyzesi ya da kimi zaman kızı, torunu oluyorum, öyle bakıyorum hastalarıma, bir abla şefkati, bir teyze sevecenliği kimi zamanda torun sevimliliği ile.
Evet ben bir hemşireyim, işini çok seven bir yoğun bakım hemşiresi.
 • Paylaş
1

Doğan Ataman, Ne güzel anlatmışşınız.

İşini yorucu, yıpratıcı ve yoğun bulmayan var mı? Sorusu daha doğru olabilirdi : -)
 • Paylaş
1

Şaman, Geçenlerde bir Türkçe öğretmeniyle tanıştım. "Ben yarım gün çalışıyorum çok yorulduğum için" dedi ben de ben pazarları da çalışıyorum hiç yorulmadığım için dedim. :) Neyse bunun üzerine bu soruyu sorma ihtiyacı duydum. Sizin sorduğunuzu sormak da aklıma geldi ama kimse o soruya yanıt vermeyeceği için vazgeçtim. Onu da siz sorun bari...

Üniversitede öğrenci olmak bile yorucu ve yıpratıcı : ) özellikle de vize ve final haftalarında : )
 • Paylaş
Yazılımcıyım.
 • Paylaş
Ben matbaa makinalrı tamiratında calısıyordum sanayi bölgesinde myo kazanmadan evvel makina söküp tasıyorduk matbaa makinaları üstelik cıraksanız bilmem kaç metrelik makınaların altından üstünden ustanıza takımları götürmek su cay getırmek hiç kolay iş değil malesef
 • Paylaş
Mahkemede şahitliğimiz bile kabul edilmiyor daha ne diyeyim! Yorucu, yıpratıcı, yoğun ama seviyorum!
 • Paylaş
2
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1160 Görüntülenme11 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları

Eş Anlamlı Soru Ekle

 • Hangi iş yorucu değildir?

 • İşini yapıp yorulmayan insan iş yapmış sayılır mı?

 • Hangi iş yıpratıcı değildir?

 • Hangi iş yoğun değildir?

 • Bir iş yoğun değilse ücretlendirmesi nasıl olmalıdır?