Bilmek istediğin her şeye ulaş

Işınlanma teknolojisi tam anlamıyla gerçekleştiğinde yaşam nasıl değişecektir?

Düşünsenize... Arabalar, uçaklar, trenler, gemiler vb. tüm araçlar dünyadan kalkacak. Trafik denen bir şey olmayacak. Dünyanın neresinde oturmak istiyorsanız orada oturacaksınız ve ertesi gün iş için dünyanın diğer ucuna gideceksiniz; akşam da döneceksiniz. Ülkeler arası sınırlar olmayacak, pasaportlar çöpe gidecek. Belki de ülkeler de olmayacak. İnsanlar işlerini bu hızdan ötürü daha çabuk halledecek ve yaşam daha hızlı akmaya başlayacak. Bir caddede saliseler içinde görünüp kaybolan binlerce insan...Amerikan polislerinin suçluyu son süratle kovaladığı arabalar olmayacak, ne de buna benzer sahneler. Suçlular başka şekilde takip edilecek. Suçlar başka şekilde işlenecek. Formula yarışları ortadan kalkacak.

Eğer insanlık iyi niyetli olursa belki de dünyada açlık da kalmayacak savaş da. Ama kötü niyetli olursa kıyamet o zaman gelecek...
  • Paylaş
3

Ahmet Avcı, Bir canlının Işınlanması, teorik olarak bile mümkün olmayan bir ütopya. Maddenin atomlarına ayrılması, kayıp olmadan nakli, atomların aynı molekülleri, aynı kas iskelet beyin yapısını, omuriliği tekrar oluşturacak şekilde yerli yerine dizilmesi.Yanan bir odunun tekrar küllerini, dumanını, ısı ve ışık şeklinde kaybolan enerjisini tersine çevirip, birebir aynı odunu tekrar yaratmak gibi. Onbinlerce yıl da geçse bu imkansız.

Hattı zatında bunu yapabilen teknoloji, yoktan(enerjiden) var etme gücüne de sahip demektir.

Devrim Güren, Çok iddialı sözler bunlar. Benimkisi bir varsayım, bir ön görü. Kesin bir ifade yığını değil. Fakat çok kesin konuşuyorsunuz. Soru da zaten bir ön görü sorusu.

Ahmet Avcı, Yani varsayım olaraksa tamam..Öyle birşey olursa, o zaman çok daha köklü şeyler değişir. İnsanları ışın haline getirip, yüzlerce yıl o halde depolamak, hastalıktan ölmek üzere iken gibi...Sınırsız bir üretim teknolojisi, burdan sok bir kamyon meyva, öbür tarafta bin kamyon meyva, harcanan ne sadece enerji. Buradan sok bir asker öbür taraftan bin asker, al sana ordu :)

Sadece uzay yolundaki gibi ise varsayım, ev Avustralya da, hanım New York ta sen Tokyo da çalışır, akşam yemeği Havai de..Hatta evi, arabayı ışınla...araba yine gerekir herhalde kısa mesafelerde..

Kutuplardan, erimiş buzuldan su ışınla, ırmağın denize döküldüğü yerden tekrar kaynağına suyu geri ışınla, ziyan olmasın tuzsuz su..

Kendini, ışınla, dondur, çocuğunun düğününe git, zamansal atlamalar da yap yani..

Şimdi uydu mu :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

262 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları