Bilmek istediğin her şeye ulaş

İşkolik olmak acıyla baş etmek için sağlıksız bir yol mudur?

Eğer duygularını dışa kolay yansıtamayan biriyseniz, içinizde tuttuğunuz enerjiyi atmak için iyi bir yol bence, hem insanın işine de yarıyor ancak bunu mesayi saatleri dışına taşırken dikkatli olmak gerekir ve bir dönem sonra normale dönülmezse iş hayatı boyunca kendinizi de etrafınızdakileri de mutsuz eden bir kişiye dönüşebilirsiniz. Üzüntülü dönemi atlatıncaya kadar işkolik olmak iyidir, sonrasında normale dönmek gerekir.
  • Paylaş
Bana göre çok da sağlıklı bir yol değil.Bir şeylerle uğraşıyor olmak her zaman iyidir ama aşırıya kaçılması sıkıntı yaratacaktır.Kendini işe vermek ve sürekli çalışmak kısa vadede işe yarıyor gibi gözükse de aslında duyguları bastırmaya çalışmaktır.İyi ve kötü bütün duyguların yaşanması gerekir.Sağlıklı olan acıyı kabullenmek ve gerektiği gibi acı çekmektir.Acıdan kaçmak acıyı büyütür ama acı çekmek acıyı zamanla yok eder.
  • Paylaş
Acıdan kurtulmak için iş kolik olmak bazıları için sağlıksız gibi görünebilir ama bazı insanlar için ise durum tam tersidir.Ayrıca acıdan kurtulmak için iş kolik olmaktan daha kötü yollar vardır; yeme bozuklukları,sinirsel bozukluklar,madde bağımlılığı bunlardan bir kaçıdır. Çalışmak kişinin kendine olan güvenini ve üretkenliğini artırır,kişi bu sayede kendini daha iyi hisseder.Ama kişi kendini tamamen iş hayatına adamamalıdır, çünkü yüksek konsantrasyondan dolayı iş hayatında ve çevresinde problemler meydana gelebilir.Sonuç olarak, kişi acısıyla yüzleşip,yenmeye çalışmalıdır.Bu sırada iş hayatına fazla yüklenmek ise sağlıksız bir yol değildir.
  • Paylaş
Sağlıksız olmadığını düşünüyorum. Çünkü acıyla başetmeye çalışıldığı dönemde kişi başka bir şeye yönlenmez ise depresyon veya çok daha büyük psikolojik problemlere kayabilir. Böyle dönemlerde işkoliklik kişiyi ayakta tutup hayata bağlamaktadır. dertlerinden kısa sürelide olsa uzaklaşmasını sağlamaktadır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

464 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları