Bilmek istediğin her şeye ulaş

İşkur, yeni ve ülkenin kaderini değiştirebilecek bir projeye imza atarak İŞ ve MESLEK DANIŞMANI yetiştirmek üzere kurslar açtı. Kurslar devam ediyor ve aralıkta çalışmalar başlayacak. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

Türkiyenin en büyük sorunlarından biri, işveren ile işgören arasındaki bağsızlık.Bağlantıyı sağlatmayı bu şekilde düşünüyor İŞkur.Herkesin bu havuza girmesini sağlayan bir sistem olacaktır.Düzenle
KPSS puanına göre 15 kadar şehirde alımlar yaptı. KPSS P3 70 ile başvuru alıp 85 civarı ile kapattı. 3.000 kişi yetiştirecek. Bunlardan 2.000'ini kendi istihdam edecek. 
Sonrasında bütün öğretim kurumlarında meslek danışmanı olmasına yönelik bir yasa hazırlanacağı falan da kulağıma gelen söylentiler...  Bunlar da büyük ihtimal gıda mühendisi çalıştırmak gıda firmaları için nasıl zorunlu bir işse onun gibi olacak ve herhalde bi takım kişiler işe gitmeden para kazanmanın bir yolunu daha bulmuş olacaklar. 
Ülkenin geleceği açısındansa ne kadar verimli olur bu bilemiyorum. İnşallah ben yanılırım ve olur...
İşe aldıkları her tür bölümden mezun kişileri de 3 ay gibi bir sürede nasıl yetkin kılacaklar anlamak biraz güç. Belki zamanla meslek danışmanlığı bölümü falan açılır, okullar da oradan insan yetiştirirler.
Bu arada işkur'da çalışacak olanların maaşlarının da 2.500-3.000,-TL. civarı olacağı söylentiler arasında.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

718 Görüntülenme6 Takipçi1 Yanıt