Bilmek istediğin her şeye ulaş

İslam dinine ve mensuplarına karşı, kendilerince haklı olarak kin, nefret besleyenler Arakan, Filistin vb. ülkelerdeki katliamlardan ve diğer insanlık dışı davranışlardan memnun olurlar mı?

Memnun değiller ise, bu ülkelerdeki yaşanan vahşete göre basit tanımlanabilecek, ülkemizdeki davranışları tellallık derecesinde yaygara yapar iken, vahşetlerden neden hiç bahsetmiyorlar. Düzenle
Öncelikle bu nasıl bir Türkçe, bari direkt Arapça yazsaydınız.
Tabii ki kimse insanların Burma, Filistin gibi ülkelerde katledilmesinden memnun olmaz. Asıl en kötüsü de Müslümanlık adına Müslümanları kesen yol göstereni de Kur'an olan ışitler. Tabii ki tüm bu katliamlardan mutsuzuz ama yurdumuzda olan ve sizce basit görünen cinayetler, katliamlar kendi ülkemizde oluyor. Hem bizim insanlarımız ölüyor hem de bizleri de tehdit ediyor. Siz nasıl bir insansınız ki kendi yurdunuzda, kendi insanlarınıza Müslümanların yaptığı katliamlardansa elalemin Arap ülkesindeki Müslümanlara karşı işlenen cinayet ve katliamları önemli buluyorsunuz. Işitler Türkmenleri, Şiileri keserken sesiniz çıktı mı? Bence millete ikiyüzlü demeden önce bir aynaya bakın. Biz öncelikle Türküz; Türkiye'de yaşayan tüm halklar olarak, illa da öncelikle Müslüman olmak istiyorsanız gidin bir şeriat devletinde yaşayın, biz sizden kurtulalım siz de bizden.
  • Paylaş
2

Şaman, Yine döktürmüşsün aman diyorum bazarov görmesin ☺ Dediğim gibi platform gerici kaynıyor (şimdi aklıma geldi yav, Gezicilere Gezi zekalı diyorlar, o halde gericiler de geri zekalı oluyor) Umarım başına musallat olmazlar. Ben bunu beğenmiştim ama gericilerden birinin gözünden de kaçmamış anlaşılan. Yazdıklarına tamamen katılmamak elde değil, eline yüreğine sağlık.

Murat Keskin, vakit ayırıp cevap yazmanız güzel. sadece genel görüşleri merak ettim . her insan kendi görüşüne göre haklı tabii ki, fakat bu her insanı haklı yapmaz. kişisel görüşler her zaman vardı ve var olacak. siz kendinizce haklısınız kesin kanaat zaten yok ve olamaz da, olsa idi bunu açıkca duyururdunuz. kişisel görüşlerinize elbette saygı duyuyorum, kesin kanıtınız olmadıkça sizde başkalarının görüşlerine saygı duymalısınız. şahsi görüşüm gerçek gericilik, başka insanları hakir, küçük, saygı duyulmayacak, basit vb. insan olarak görmektir. unutmayın ki, avrupa'nın bir çok üniversitesinde gerici olarak tabir edilen insanların kitapları okutuluyor, avrupa insanının bu yönünü seviyorum, bilim kimde ise saygı duyuyor, körü körüne saldırmıyor. işte saygı duyulacak insanlar onlardır.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

84 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları