Bilmek istediğin her şeye ulaş

İslam için en iyi yönetilme şekli neden Laikliktir? Bir müslüman olarak görüyorum ki en iyi şekilde özgür yaşayan, padişaha felan gerek duymadan sadece Allah'a iman eden özgür bireyler hep Türkiye'de. Pantolon giydiği için taşlanmayan açık ve kapalı giyinenlerin bir arada bulunması. Sizce?

Ne kadar güzel işte demokratik bi ülkede yaşıyoruz...bunun neresi sorun olabilirki acaba (burda sadece şuna karşı olabilirim örtünmeyi bayrak olarak kullanmaya çalışan kesime ve isteğini örtünmeden yana kullanan birini yadsımaya çalışan kesimi anlayamıyorum ...)
  • Paylaş
Ne demek istediğinizi anlayamadım, cümleler fazla devrik ve bu konuda bilgisizim.
  • Paylaş
3

Mahir Capan, Açıklayayım hocam..İslam dinine inananlar için en iyi yönetilme şekli şeriat mı cumhuriyet mi gibi bir soru benimkisi.Bana göre Atatürk'ün Cumhuriyet'i daha özgürdür fakat bu ülkenin hemen hemen yarısı şeriat olmadan islamı tam manasıyla yaşayamayız diyip günden güne şeriat için bir çok adım atıyorlar.

Aykut Kardaş, Ben iki tarafın yobazlığına da karışmıyorum, bizler ne istediğin bilmeyen garip varlıklarız. Tek sorun ne biliyor musun dostum. Tek sorun dünya için fazla kalabalıklaştık. Öngörülen, olması gereken kontenjanı çoktan aştık. Bu yüzden bu kadar sistem ve gürültü patırtı var.

Mahir Capan, Elbette insanların ilk günden bugüne kalabalıklaşması farklıları da beraberinde getirdi. Ama özgürlüklerin önemi var sormuş olduğum soruda . Aslına bakarsak ne istediğimizi biliyoruz fakat neden onu istediğimizi bilmiyoruz. Yinede sözlerine hak vermedim değil.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

278 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları