Bilmek istediğin her şeye ulaş

İşletme bölümünde uzmanlık alanı ile ilgili finans/muhasebe üzerine mi yoksa pazarlama üzerene mi ders seçmek mantıklıdır?

Bu kararı verirken aslında çok uzun düşünmek lazım, her ne kadar aynı fakülte de tüm dersleri görecek olsanız da temelde biribirinden çok farklı işleyişi olan dallar muhasebe/finans ve pazarlama.

işuzmanlığa gelince bu kararı öğrencilik anılara dönerek vermenizde büyük fayda var finansal yönünüz ve işten keyif almanız ağır basıyorsa bunu hissedersiniz. Finansal derslerde her ne kadar hep aynı mantığı işliyormuş gibi gözükseniz de daha bilgi yoğundur ve uzman kimliğinizi finansal muhasebe kullanırken bir titr olarak doyurucudur. çünkü pazarlama sürekli değişen neredeyse her 3 yılda bir yenilenen eski bilgilerin işe yaramıyor gibi gözüktüğü rekabeti daha zor ve emek yoğun çalışacağınız, saha da kendinizi ispatlayacağınız bir seçenek olacaktır. Titr olarak duygusal tatmine pazarlama da çok zor ulaşırsınız, kurumsal kimliği ve temsil kaabiliyeti zayıftır pazarlamanın ancak sık iş değiştirme ve her seferinde farklı sektörlede iş bulabilme kaabiliyeti açısından da finansala göre pazarlama iyidir. sosyal yönleri gelişmeye çok açıktır. finansal konularda üstad olduğunuzda işe gelmediğiniz bile farkına varılmaz bazen ama pazarlama da gözler hep sizi arar.


  • Paylaş
1

Ezgi Genç, Teşekkür ederim. Dediklerinizi düşünerek ders seçicem bu sene.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1599 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt