Bilmek istediğin her şeye ulaş

İşsizlik maaşının en yüksek fiyatı 1256 liraya çıkartıldı. Şimdi seçim zamanında Kılıçdaroğlu'na cahilce laf savuranlar kendilerinden utanıyor mu? Nasılmış? Olabiliyor muymuş?

2002 yılından beri ekonomi yi kemal dervişin aldığı tedbir paketleri ile götürdüler. yenisi ellerinde olmadığı için şimdi çuvalladılar. baykal sonrasında kemal kılıçdaroğlu ne vaad ettiyse hemen yaptı akp copy paste ile.  isimlere dikkat hep kemal, ne varsa isimde var demek ki. :) bu akp iyice kemalist olmuş yahu. :)
 • Paylaş

maxicep.com/.../...ojisi-karikatur-27771... 

 

biraz zahmet vereceğim resim atamıyorum. :) beceriksizim galiba.

 • Paylaş
3

Hakan Köse, Yorum editöründe "U" simgesinin sağında resim ekleme simgesi var. Ona tıklayınca resim yukleme kutusu açılır. Oradan yorumlarına resim ekleyebilirsin. :)

Hakan, işte beceriksizliğim de tam o noktda başlıyor. şöyleki gözattan jpg yada bmp uzantılı bir resmi buluyorum ahanda bu aç diyom resim ekle bar'ına getiriyorum. ve kırmızı oluyor bar. yüklenmiyor. an error occured uploading file. bilinmeyen hata diyo bana :) galiba en boy işini tuturamıyorum. hatta avatarımdaki grilikte ondandır :)

Hakan Köse, Bizim taraftaki log'larda bununla ilgili bir kayıt gorunmuyor. Eger en az 300x300 pixel boyutunda bir fotografını mail ile gonderirsen senin fotonu manuel degistirmeyi deneyebiliriz.

Ancak su anki profil fotografının bu şekilde olmasının sebebi gerçektende boyutunun çok kucuk olması.

Türkiye'de işleyen en güzel sistem uyumaktır. Başka hiçbir sistemin sağlıklı bir şekilde işlediğine inanmıyorum. Buna işsizlik maaşı da dahil.
 • Paylaş
Ne güzel olmuş olabiliyormuş işte, kötü mü? Ya yapmasaydı kim ne diyebilirdi?
 • Paylaş
Kötü değil aksine çok iyi. yalnız seçim zamanı bu mümkün değil yapamazsınız kaynak yok diye yalan söylediklerini unutmayın. utanıyorlarmı acaba söylemlerinden.
 • Paylaş
Asgari ücret hala 600 TL'lerdeyken işsiz birinin 1256TL almasının nesi adalet ?
 • Paylaş
Yerin dibine de girsinler ona lafım yok. Millet kazansın yeterki. Asgari ücrete de bi ara zam yaparlar o kadar eşşek değiller ya?
 • Paylaş
Zam derken yapacakları 800'ü geçmez!
 • Paylaş
Asgari ücretin işsizlik maaşının altında olduğu bir ülkede, yasal süreyi doldurmadan kimse yeni bir işe mişe girmez.'' Yaptık oldu'' zihniyetiyle işsizliğe çözüm bulmuşlar akıllarınca.  Seçim meydanlarında atıp tutarken, başkalarına çamur atarken gün gelip gündem değiştirmek için bunu kullanacakları hiç akıllarına gelmedi herhalde... 
 • Paylaş
Madem bu konu bu kadar ilgi çekti biraz teknik detay vereyim kanundan. Bu rakam yanlış anlaşılmasın 1256 tl maaş alabilmeniz için 2500 tl maaş aldığınz bir işten kendi kusurunuz olmaksızın ayrılmanız gerekiyor. kanun en fazla asgari ücretin 1.5 katı şeklinde düzenlendiği için bu rakama ulaşılıyor ki bu rakam medya haricinde sgk gerektiren her türlü işte moda deyimle mini bir ceo maaşına denk gelir. iş veren genelde maaşaları asgari ücretli olarak bildireceği için böyle bir maaş bi miktar hayal. belki kurumsallaşmış özel işletmelerden ayrılırsanız mümkün olur. ayrıca ilk 3 ay 1256 daha sonraki 3 ay 1000 tl daha sonraki aylar çin ise 625 tl işsizlik ücreti alınır.
 • Paylaş
Haklısın hakkan ama bu işte de bir açık bulur kullanır insanlar. İnanıyorum buna, çok yaratıcı bir toplumuz çünkü. ;) Ama benim takıldığım asıl konu; "kaynak yok" deniyordu bir sürü şey için.:) Bu fonda biriken paralar bir gecede mi birikti? Seçim zamanı neredeydi?:) Başkalarının öne sürdüğü her projeye ''kaynak yok'' deniyordu ya!:)
 • Paylaş
Onu kaynak olsun diye söylüyorlar bence. kafalarına göre kaynatıyorlar işte :) bu tür söylemler sürü uçurumdan önceki son çıkışı göremesin diye toplum mühendisliği yapılarak geliştirilmiş söylemler. gerçi kılıçdaroğlu kibar bir insan olduğu için stockholm sendromu dedi ama bunun türkçesi sürü psikolojisi. .  kaynak tahsisleri bütçe de planlanan şekilde yapılır bir kuruma ayırdığınız bütçe ne kadar yüksekse tahsiste yapacağınız tasarrufta o kadar yüksek olur. sadece toki için ayrılan bütçe ile kullanılan bütçe arasında bile yüzde 40 a yakın bir fark var. madem paran var bütçe yapmışsın madem muammen bedellerin bu kadar altında iş bitirmişsin bu kardır değil mi. buyur sana kaynak :) kaynatıyorlar işte sueno.
 • Paylaş
Onun Türkçe'sinin de Türkçesi var ama neyse. Kaynatsınlar bakalım, koyunlar çobanlara boyun eğmeye devam etme eğilimi gösterdikçe sorun yok:)
 • Paylaş
Yahu Kılıçdaroğlu herzaman cahilce laflar savuruyor zaten bir kere de biz savursak çok mu  :) :)
 • Paylaş
Sen ne savurdun matt :)
 • Paylaş
Ben Kılıçdaroğlu çok komik bi adam demiştim. Cem Yılmaz'a gülmüyorum ona güldüğüm kadar. Siyasi olarak düşünmeyin adamın zeka yaşı siyasete uygun değil :)
 • Paylaş
Esasen bana da çok fazla bürokrat tipli geliyor Kılıçdaroğlu. Belki de yıllardır kıvır kıvır siyasiler görmekten kafamızda oluşturduğumuz siyasetçi tiplemesine uyduramadık onu. Kıvırtkanlık bizde bir zeka göstergesi algısı mı yarattı acaba. Mesela olur olmaz, boş beleş sözler etse de Bülent Arınç bana hep zeki gelmiştir.
 • Paylaş
Ben Bülent Arınç'ın hazır cevaplarını seviyorum ama :)
 • Paylaş

Tam olarak ta onu söylüyorum bende. Biz bu tip siyasetçiye alıştık. bazan Kılıçdar oğlu da bana komik geliyor. Mesela proje anlatırken -ceğiz, -ceğim diyor alışık değiliz komik geliyor , "Recep beyden bunun hesabını soracağım" DİYOR MESELA şööle ağzını doldura doldura "soracam" dese tam olacak aslında :)

 

Bu ara profildeki resim Brodvey de sahne alan dansçılar gibi olmuş. şık  :)

 • Paylaş
1

Matt, bir kostümlü dans gecesine gitmiştim ne olduğunu anlıyamamıştık Broadway i tuttum :))tşk.

Hakkaten hükümet ve yandaşları bayağı dalga geçmişti bu durumla ilgili..Ama iş seçim yatırımı olunca nsıl da oluyormuş hakketen.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

840 Görüntülenme12 Takipçi20 Yanıt