Bilmek istediğin her şeye ulaş

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanabilmek için nasıl bir çalışma programı uygulamak gerekir? Önerdiğiniz bir metod var mı?

Lise 3 öğrencisiyim, okuduğum okul Ardahan'ın en iyi okullarından biri ve benim İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmam gerek. Onun içinde bir programa ihtiyacım var ve bunun yanında çalışma konusunda tavsiyelere, lütfen yardımcı olun.Düzenle
Sadece İÜHF için değil. Direk sonuca giden tüm sınavlar için olacak tavsiyem, eğer vasat yada vasatın biraz üstündeyseniz öğrenci olarak son 3 ay ciddi bir kamp dönemi geçirin. Aynı konuları defalarca çalışın ve son 15 gün pasaj çalışması yapın. Yani ana konuların üzerinden hızlıca geçin ama defalarca.

İyi bir öğrenci iseniz, zaten yolun yarısı bitmiş tempo yükseltin yeter.

Ancak şunu aklınızdan hiç çıkarmayın. Günde 300 den az soru çözüyorsanız inanın kazanamazsınız. Ha gayret daha çok soru. Başarılar :)
  • Paylaş
1

Sinan Kılıç, tşkrler ben vasatın biraz üstündeyim artık çalışıp inş kazanacam

Kendim iyi bir üniversite kazandığım için bu konuda sana yardımcı olabilirim sanırım. Öncelikle tercihinin önceden belli olması çok güzel eğer tabi zamanla fikrin değişmezse. Bir hedef koymak ve ona ulaşacak yola herkesten önce çıkmak senin için büyük avantaj.

Lisede her seneyi iyi bir şekilde geçirirsen bu senin için artı puan demek ama durum öyle değilse de telaşa gerek yok çünkü dananın kuyruğu tamamen son senede kopuyor. Bu sene yazı en iyi şekilde geçir ve seneye daha okulun başından sıkı tutarsan bir sıkıntı yok.

Haftayı günlere bölerek çalış. Aynı gün bir sayısal bir sözel ders çalışacak şekilde program yapmalısın (Bunları söylüyorum ben pek gerçekleştiremedim açıkçası ama sen yaparsın umarım).
  • Paylaş
6

Sinan Kılıç, teşekkür ederim :) inşallah değerlendiricem şimdiden ygs matematiği halletmeye çalışıom

Caner Acu, Ygs hallolur onda sıkıntı yok.Onda yüksek alsan sevinme ,düşük alsan üzülme.Herkesin yaptığı bir şey ayırt edici değil sonuçta..

Sinan Kılıç, ewt biraz öyle zaten asıl amacım tm-2 puanından yüksek alıyım

Celaleddin Sungur, Gardaş biraz mütevazi ol. İnşaat mühendisliğinde okuyorsun. En kralına gitsen kaç yazar. Kendisi iyi bir üniversite kazanmış. Peh peh peh...

Celaleddin Sungur, Bu arada gen gardaşım için söylüyorum. Fen derslerini hallet. Eşit ağırlıkçının farkı fende belli olur. Dereceyi anca öyle yaparsın. Edebiyatı acele etme. Şimdi ezberlediklerini sınava kadar 3 defa unutursun zaten. Sadece bir kulak aşinalığın olsun yeter. Matematiği zaten hallettiğini varsayıyorum. Haydi yürüyesin genç gardaşım, yollar senin.

YGS çalışmalarını dozunda bırakmalısın bence. Mesela 120 net mi hedefin, ondan sonra 140 yapacağım diye kasıp LYS'leri boşlama şahsen benim en büyük hatam bu oldu. Önemli olan LYS'ler .. İyi şanslar umarım çok iyi geçer senen :)
  • Paylaş
1

Sinan Kılıç, teşekkürler inşallah

Son aylarını geçmiş yılların sınavlarını çözerek geçirmelisin bu çok önemli. Bir de İstanbul Hukuk'a çok motive olma. Sınav gününde sınav anında ve sonrasında alacağın puanda hesaplamadığın ve yolunda gitmeyen şeyler olabilir. Bu hayalkırıklığı yaşamana neden olur. Beklenmedik durumlar için de senaryonu oluştur ve mutlaka A dışında B, C planların olsun.

Başarılar
  • Paylaş
Bir İstanbul Hukuklu olarak sana kötü örnek olabilirim ama öyle kendini çok yıpratmana gerek yok. Ben lise ilk üç sene tabiri caizse yattım. Takdir hak getire, teşekkürü hep sınırdan aldım. Son sınıfta daha çok çalıştım tabi ama yaşadığım şehri de en çok o sene gezdim.

Bir de, İÜHF ile ilgili beklentilerini çok yüksek tutma. Hayal kırıklığı olmasın :)
  • Paylaş
1

Sinan Kılıç, tmm saolun tşklr

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR