Bilmek istediğin her şeye ulaş

İstanbul'da bir internet girişiminde çalışacak yetenekli yazılım geliştiriciler ile tanışabilmek için nerelerde bulunmalıyım?

Direk olarak önerebileceğim bir yer belirtemem ama yetenekli yazılımcılar genellikle topluluklar ya da oluşumlar içinde çok fazla bulunmuyorlar. Yani, biraz daha açacak olursam, internet girişimciliği üzerine Türkiye'de bir miktar oluşum var. Bunlar, girişimcileri bir araya getiriyorlar ve onlara sorularını yöneltebilecekleri ve girişimcilik macerasında nasıl yollarına devam edebilecekleri konusunda fikir verebilecek insanlarla buluşturuyorlar. Bu tarz oluşumlarda genellikle internet girişimleri açısından bir çok alandan insanlar oluyor. Yazılımcılar, tasarımcılar, iş geliştiriciler veya buna benzer insanlar. Ancak, yazılımcıların bunların içindeki oranı kıyasla daha az.

Yazılımcılar genellikle günlük mesailerini daha çok yaptıkları iş üzerinde harcıyorlar doğal olarak ve onlara ulaşmanın en kolay yolu bence internet. İnternette çeşitli oluşumlar/platformalarda onlarla karşılaşabilirsin. Aslında, inploid'de de çok yetenekli yazılımcılar var :) Onlarla iletişime geçmek ve biraz daha yakından tanıyabilmek için sorulara verdikleri yanıtları inceleyebilirsin. Benzer şekilde, diğer platformlarda da onları takip edebilir ve aradığın özelliklere uygun kişilerle iletişime geçebilirsin.

Tüm bunlar dışında yapabileceğin, CV'lere erişmek. Profesyonel kariyer sitelerinden bir yada birkaçına ilan vererek arayışını o yöntemle de sürdürmen her zaman mümkün.
  • Paylaş
1

Gujan Şen, "inploid'de de bir çok yetenekli yazılımcılar var" kısmına sonuna kadar katılıyorum :)

Öncelikle Twitter, Facebook ve İnploid'de bulunmak gerekiyor :) sonrasında şu girişimcileri takip edin, onların katıldığı seminer ve organizasyonlara katılın;

kaldiracetkisi.com%2f%3fauthor%3d10'>kaldiracetkisi.com/?author=10

Beni ve Serkan Köse'yi de takip etmeyi unutmayın :))

  • Paylaş
4

Ümmügülsüm Yaşar, reklam kokan hareketler bunlar gökhan bey :P

Gökhan Örün, reklam sizin işiniz ummugulsum hanım :D

Facebook'daki gurubumuza katılabilirsiniz. Yazılımcı buluşmalarımıza katılıp orada yazılımcı arkadaşlarla tanışabilirsiniz.

facebook.com/groups/iyiyazilimci/

  • Paylaş
Açık söylüyorum çok ciddi potansiyelim var ama farkedilmedim hala çalışıyoruz... : P

  • Paylaş
Webrazzi.com ve Etohum.com etkinliklerine katıl özellikle etohum.com 'u öneririm...
  • Paylaş
İstanbul Bilgi Üniversitesi etkinliklerini takip etmenizi öneririm,linkedin.com/ kullanabilirsiniz sanal olarak , ücretli hesap seçeneklerinden çok daha kişiye ulaşabilirsiniz , İstanbuldaki x - y -z özelliklerindeki kişilere ulaşabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1645 Görüntülenme15 Takipçi6 Yanıt