Bilmek istediğin her şeye ulaş

İstanbul'da denize girdiğiniz yerler nerelerdir?

Kilyos, Adalar vs. Tercih ettiğiniz bir beach var mı, neresi?Düzenle
Ben küçükken Selimpaşa'da(silivri) girerdik pek güzeldi harikaydı bayılırdım oraya. Duruman plajından söz ediyorum. Ancak son zamanlarda kötü koktuğunu söylüyor birazda pis olduğu söyleniyor. Yine de giriliyor tabi.
Burgazada'da Kalpazankaya'da girerdim şuan temiz mi bilemiyorum. Pek güzeldir orası hele akşama doğru kimse olmaz yalnız başınıza yüzersiniz.
Heybeliada'da Kablo plajı vardı orada girerdim bir ara pis olduğu söylensede şuan temizmiş.
Riva plajının iyi olduğunu söylüyorlar gitmedim ben hiç ama öyle diyorlar =)
  • Paylaş
3

Şaman, Kalpazankaya demişsin, çocukken midye çıkartıp sahilde kızartıp yediğimiz yer :)

Winterwitch, Oranın hikayeside meşhurdur :)

Şaman, Bayılırım oraya, kep orada denizin ortasında duran kayanın kalpazankaya olduğunu düşünürdüm çocukken. :)

İstanbul'dan tutun da Tekirdağ sahillerine kadar her sahil şeridi zehir yuvası...
Bu yaz Tekirdağ Hoşköy taraflarında 1-2 saat demlenmiştim, sonrasında ise 20 gün kadar deri kaşıntısına maruz kaldım.
Kilyos dahil denenmesin derim.
  • Paylaş
Sadece Kilyos'ta girdim. Birinde henüz sezon açılmamıştı rastgele bir yerden girdik. Diğerinde Burc Beach'ten girdik. Böyle şeylere para vermenin başlı başına anlamsız olduğunu göz ardı edersek Burc Beach fena bir yer değil. Duşlar, ekipmanlar falan temiz ve düzgün, bir şeyler yeme içme imkanınız var, insan profili de düzgün, deniz de idare eder. Bir ege akdeniz beklentisiyle gitmeyeceksiniz tabii, haftasonu sıkılmışken dur bir serinleyelim derseniz bence bir alternatif oluşturabilir.

Ben boğaz kıyısında Tarabya'dan, Emirgan'dan, Baltalimanı'ndan, Bebek'ten girenlere hayranım. Tüm o elitizme inat donlarıyla yolun ortasından koşmaya başlayıp bombalama dalan adamları büyük bir keyifle izledim birkaç kez. Köprünün altından akıntıya kendilerini bırakıp Bebek'ten çıkanları ilk gördüğümde çok şaşırmış ve özenmiştim. Zincirlerimden kurtulabildiğim bir gün mayomu giyicem dalıcam ben de boğazın serin sularına. Bunu yapmayı gerçekten istiyorum :)
  • Paylaş
Sarayburnu ama dikkat etmek lazım akıntı fazladır yandan tekne geçtiğinde tehlikeli dalga alabilir iyi yüzücü değilseniz denemeyin.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

114 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları