Bilmek istediğin her şeye ulaş

İstanbul'da en iyi nargile içilebilecek yerler nerelerdir?

Tophane'de bu işin duayenleri var diyebilirim. Alternetif olarakta Taksim'in arada kalmış mekanları, Sultanahmet'te yine ara sokaklardaki yerler birde Kuruçeşme Kahvesi. Bu saydıklarım nargile için güzel yerler.
  • Paylaş
Tophane sadece isim olarak var. Yeterince kaliteli değil bence. Ortaköy Kahvesi ve Kuruçeşme Kahvesi'nin nargileleri fena değil. Alternatif olarak Beşiktaş'ta Mis ve Makara Cafe'nin nargileleri güzel. Beşiktaş Hanedan'ın nargileleri rezalet sakın denemeyin bile. Ek olarak anasonlu nargile seviyorsanız Beyazıtta ki Çorlulu Ali Paşa Medresesi'nin içindeki Erenler Çay Bahçesi'nin nargilesi efsane hatta İstanbul'da 1 numara. Ama malesef çeşitleri sınırlı. Taksimdeki ara yerlerde genelde leş tavsiye etmem :)
  • Paylaş

1- Köroğlu Nargile Cafe ( Florya )

2- Cafe'de Keyff ( Bakırköy )


İki yerinde nargilesi çok güzel. Bu işe gerçekten önem veren iki mekan. Tophane'nin sadece ismi var ve turistlere yönelik hemen biten nargileler mevcut. Eğer yanmayan ve hemen bitmeyen nargile istiyorsanız Köroğlu Nargile Cafe'yi tavsiye ederim. Çorlulu Ali Paşa Medresesi ile nargilesi ile ünlenen yerin kalitesiz, hijyensiz, otururken altınızdan kedilerin geçtiği ve çok duman altı olduğundan tavsiye etmiyorum.

  • Paylaş