Bilmek istediğin her şeye ulaş

İstanbul'da orjinaline sadık kalınmış en iyi Gaziantep yemekleri nerede yenir?

Serkan abiye katılıyorum ÇİYA bu konuda iyi ama yolunuz Acıbademe düşerse "iyi de bir Antep yimeği yiyek yorum" diyerek "bi antepli olmaya başlım" derseniz ÇANAK tam da Antep lezzetleri ile dolu ve yerken keyif alacağınız mekandır. genlikle gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin. Sağolsun sahibi mehmet abimiz bana nohut dürümü bile yapmıştı. canakkebap.com.tr
  • Paylaş
1

Figen Açıkgöz, Çiya'nın porsiyonları az + fiyatları yüksek + bakır tabakların kalayı kalmış+ lezzet süper.
Yiğidi öldürürüm ama hakkını yemem :)

Ben sadece Medi ye gittim, bir ayranı var kepçe ile içiyorsun. 10 numara :))
  • Paylaş
Kadıköy'deki Çiya iyidir... ciya.com.tr/
Bir de Antep değil ama o tarafın yemeklerini yapan Medi vardır, patlıcan kebabını antep usulü yapar. Beyoğlu Abdullah Sokak'tadır:
yellowpages.com.tr/profile/mtuwotexmg==/medi-sark-sofrasi.html

GÜNCELLEME: Kadıköy Altıyol'a çıkarken İtfaiye'nin sokağında EMMİM diye bir mekan daha olduğunu ve Beyran'dan Katmer'e birçok Antep yemeğini yöresel tada uygun olarak yaptığını öğrendim bu haftasonu bir arkadaşımdan.
Bir de Palladium alışveriş merkezinde TurkMix adlı bir mekan var ve lahmacun içerisinde közlenmiş patlıcan servisi yapıyor (Gaziantep'te meşhurdur bu şekli ile lahmacun yemek)
  • Paylaş
4

Hakan, ya @serkan şu yazdığın dükkan isimlerini antepte teleffuz etsen adamı döverler hangi dil konuşuyon diye. analı kızlı yapan bi yer yazda sorucu doğru dükkanı bulsun istanbulda. :))

Serkan Köse, EMMİM anlaşılır ama :):) Analı Gızlı yapan yer dersem de burda döverler :)

Hakan, 02:19 itibarı ile EMMİMİ'i EMİNEM okuyupta yahu rapçi ismini niye antep yemekçisine vermişler ki diye düşündüren bu rakı ya lanet olsun :)))

Kağıthane'de Urfadan diye bir yer var. İnternet sitesi de vardır sanırım oranın lahmancunları benım Antep'de yediklerime oldukça yakın.
  • Paylaş
Aksaray Vatan Caddesinin Pertevniyal Lisesine yakın olan ucunda Horhor'daki kebapçılarda yada Unkapanı İMÇ çarşısının hemen yanıbaşındaki Kadınlar Pazarında afiyetle her türlü Antep yemekleri yenir.
  • Paylaş
En iyi yemek sitesinde sorularınızı cevabı var zaten (: özellikle soğan kebabı tarifi antep yöresine özel harika bir tat. boyleolur.com buyrun tavsiye ederim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

6198 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • İstanbul'da antep yemekleri nerede yenir?