Bilmek istediğin her şeye ulaş

İstanbul'dan yola çıkıp Ege'yi dolaşıp geri dönmek gibi bir planım var. Böyle bir planı gerçekleştiren ya da gerçekleştiremeyenlerin düşünceleri, uyarıları nelerdir?

Özel araçla gitmekten bahsediyorum. Stresli mi olur? Yorgunluğu tatili bastırır mı? Ortalama kaç gün gerekir? Maliyeti nasıl olur? Kaç kişi gitmek daha iyi olur? Araç fark eder mi? Neye dikkat etmeliyim? Kısaca aklınıza ne geliyorsa söyleyebilirsiniz. Benzer bir şey yaptıysanız tecrübeleriniz benim için çok değerli. Yok yapmadınız ama düşündüyseniz sizi korkutan ya da düşündüren hangi kısımlardı?Düzenle
Bence plan süper, iki kişi araç kullanabiliyorsa fazlaca yorgunluk da olmaz. Ben bir kere öyle bir turcuk yaptım. İlk gece Şirince'de kalmış ardından İzmir'e de uğrayarak aşağı doğru devam etmiştik. Arada bir de Efes ziyareti yapmıştık. Sonunda Marmaris'de Börtübet denilen mecrada Amazon diye bir yer bulup iki günlüğüne girip 10 gün kalmıştık. Devamında Bozburun'a gidip Akdeniz mavisiyle buluşmak da nefis olmuştu. Orada bir Orfoz restoran var her yediğim gerçekten fevkaladenin fevkindeydi. Dönüşte Datça'dan feribotla Bodrum, ardından kuzeye bir Truva ziyareti, Çanakkale, Tekirdağ ve sonunda İstanbul olan bir geziydi. İki kişi araç kullandıktan sonra ve yeterli molalar verildikten sonra bir yorgunluk olmuyor. Bence geziye Olimpos ve Kabak da mutlaka eklenmeli.
  • Paylaş
4

Bazarov, Sizinki de hakikaten güzel olmuş. Muhtemelen benimki toplam 10 gün kadar sürer o nedenle sizinki kadar geniş olamaz. Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, İzmir yapıp daha güneyi sonraki tatile bırakmayı düşünüyorum. Aklıma geldikçe yeni sorularım olacaktır Şaman abi hazır ol :)

Cahit Ceylan, Mesela bütçeyi sor Bazarov

Şaman, Kelle başı 1500-2000 yeterli olacaktır.

Ayhan Şimşek, Orfoz Restorant Akyakada ki akşam mezeleri sabah ise kahvaltısı müthiş bir cennettir. İyi turcukmuş Hakan:)

Çanakkale den 80km/s hızla kıyı şeridi boyunca sallana sallana ve her Örenyeri tabelasına saparak Marmarise kadar gitmiştik. Araç dizel olmadığı için bütçemiz sağlam zarar görmüştü. 2 kişi bence en ideali. 3. Kişi bu gibi yolculuklarda mutlaka üçüncü bir fikri doğurduğundan yapalım mı, hadi yapalım enerjisine bir negatiflik katmakta. Bu yüzden ben tercih etmemekteyim.
Araçta mutlaka bir soğutucu dolap olmasını tavsiye ederim. Ayrıca çadır kamp yapmayı da tavsiye ederim. Normal konaklama ve beraberinde getirdiği yeme içme alışkanlığının dışına çıkıldığından bütçeye de fark edilir bir artı katacaktır.
Güzergaha gelince biz Patara'nın o uçsuz bucaksız sahiline bir uğrayıp çıkarız diye girdik taa ki dönüş vakti gelene kadar:)
Tavsiyem Bodrum gibi kalabalık noktaları olabildiğince hızlı geçmeniz. Birde eğlence modunuza göre konaklanacak yerleri önceden belirlemenizde fayda var.Ayrıca gece vakti yol üstü uyumak için TIR park noktalarını seçmenizi tavsiye ederim. Yeme - içme, uygun fiyat olarak güvenli noktalardır.
  • Paylaş
Güzel bir gezi olur kanaatindeyim.
Size tavsiyelerim arabanızın dizel ol
Ması lazım bu gezi size benzinliye göre üçte bir oranında daha tasarruf sağlanacaktır. Tahmini olarak 2000
Km yol yapacaksınız bu da size
500 ytl ye mal olur bu geziye 10 gůn ayırırsanız normal bi süredir diye düşünmekteyim. Fazlası eger imkanı
Nız varsa daha iyi olur.maddi olarakta
İki kişi için bu gezi en güzel geçmesi
Size en az yol parası içinde 5000 ytl
Ye mal olur bunun daha azı da olur tabi bu sizin kalacağınız yerlerle ilgili
Olarak daha aşağı çekilebilir.
Size şimdilik tavsiyelerim bunlar
İyi tatiller. . . .
  • Paylaş