Bilmek istediğin her şeye ulaş

"İstatistik mini eteğe benzer, çok şey gösterir ama asıl göstermesi gerekeni göstermez" Alex Ferguson.

İstatistik hayatın hemen hemen her yerinde olduğu gibi futbolun da içinde bulunan bir terimdir. Futbolcu istatistiği, takım istatistiği, ligin istatistiği... Futbolcu istatistiğini en kolay örnekle açıklayacak olursak: Alex de Souza! Belki de Türkiye'ye onun gibi istatistiğe sahip olacak bir futbolcu daha gelmeyecektir. Ancak hala bir çok futbolsever Hagi'nin Alex'e karşı olan üstünlüğünü kabul eder; ki, buna Alex de Souza'nın kendisi de dahildir. twitter.com/Alex10combr/status/71992058121949184

Ferguson'un bu sözü, tam da Hagi ve Alex kıyaslaması içindir belki de. İstatistik olarak, Türkiye'ye gelmiş olan hiçbir yabancı Alex'in yanına bile yaklaşamayacaktır. Ama çoğu futbolsever, hala Hagi'nin üstünlüğünü kabul eder. Kendi tabirimizle açıklayacak olursak; Alex, bize her şeyi gösteriyor ama bir UEFA kupası gösteremiyor. Bir anlamda demek istenilen bu olsa gerek.

dN: 2000 yılı UEFA kupasını, yalnızca Hagi'nin oyunculuğuyla değil; o bir daha gelmeyecek Galatasaray ruhu ve takım kadrosu sayesinde kazınıldığını düşünüyorum. Ve Fenerbahçeliyim.
  • Paylaş
Süpersin Sir bayıldım :D
  • Paylaş
Alex Ferguson Manchester United'ın teknik direktörü değil mi yahu :)) ne işi olur istatistikle bilimiyle.
  • Paylaş
İstatistik futbolun saha dışında hariç neredeyse her yerinde var  puan durumu , topla oynama oranı , maçın adamı seçimi , ilgilenmesi doğal değilmi :)) 
  • Paylaş
Haklısın da adamın ukalalığına takıldım ben. ona mı kalmış istatistiğin tanımı. neyse ne amaaan :)
  • Paylaş
Uefa kupasını mini eteğin altındaki asıl görülmek şey olarak yorumladın yaaa :) yapmasan iyiydi. :)
  • Paylaş
1

Berk, O sadece bi benzetmeydi :) Ferguson da mecazi olarak söylemiş zaten bu cümleyi. UEFA da cümleye gösterdiğim bir örnekti. Zaten direk mini eteğin altındaki asıl görülmek istenen şey diye de yorumlamamıştım :)

aslen danimarkalı teknik direktör ebbe skovdahl'a ait olan bir sözdür.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1545 Görüntülenme7 Takipçi7 Yanıt