Bilmek istediğin her şeye ulaş

İsteyen kullanıcılara, yorumları ve soruları baz alınarak (belirli bir ücret karşılığı veya inploider puanlarına göre) kişilik testi veya analizi yapılabilir mi?

Bir kişilik analizinden öte belki kişilerin internet veya sosyal medya davranışlarını istatistiğe dökülmesi güzel olabilir diye düşünüyorum, özellikle şirketlerin insan kaynakları bölümleri olsun veya başka insanlar, diğer insanları takip ederek onların kişisel olarak kafalarında ki manevi sosyal medya veya internet davranışlarının istatistiklerini çıkartmak için zamanlarını harcıyorlar. Böyle bir sistem özellikle kurumlara veya belli kitlelere hatta ilerde daha üstün bir algoritmayla tüm insanlara hitap bile edebilir.
  • Paylaş
Kendimi benden iyi tanımayan insanların, üzerimde yürüttükleri yüksek oranlı tahminlere para harcıyacağımı sanmıyorum.
  • Paylaş
Kişisel görüşünüzü takdirle karşılıyorum, fakat bir çok şirket kendileri için uygun personel istihdam ederken, küçük bile olsa kişilik testi istiyor. inploid'in kısa vadede kurumsal alanlarda da destek vereceği düşünülürse, bu uygulama faydalı olabilir. Ayrıca psikolojik destek ve kişisel gelişim konusunda merak duyan milyonlarca insan olduğu düşünülürse, psikolog onu araştırmadan zaten var olan verileri değerlendirerek daha iyi tanıyabilir ve onun için önerilerde bulunabilir. Bunun yanı sıra kendisinin göremediği eksik veya güçlü yanlarını görmek isteyen insanlar da olabileceğini düşünüyorum.
  • Paylaş
2

Aykut Kardaş, Bu tip konularda bu analiz, sertifika tarzı bir önem taşıyorsa düşünülebilir.

Redeye, Daha günümüzde şirketlerin işe alımlarda kişilerin sosyal medya profillerini incelediklerinden bahisle gelecekte mahremiyet yönetimi (privacy management) tabir edilen bir meslek ortaya çıkacağından bahsediliyor.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

444 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt