Bilmek istediğin her şeye ulaş

İtalyan Şengen vizesiyle Almanya'ya girişte sorun yaşayabilir miyim?

Tecrübesi olan arkadaşlar paylaşabilir.Düzenle

Hiç bir sorun yaşamazsın, zaten İtalyan Şengen vizesi diye bir şey yok. Şengen'e bir ülkeden başvurursun ordan alırsın ve şayet MULTIPLE çıkarsa heryere gidersin. Zaten havalimanlarında sadece pasaport kontrolü vardır.

  • Paylaş
1

Sınır kontrollerinde belgelerinizde (vize ve pasaport) eksiklik olmaması gideceğiniz ülkeye gireceğiniz anlamına gelmez. Örneğin ilk defa yurt dışına çıkan 20-25 yaşlarında ki (yani kaçak çalışma potansiyeline sahip bir yolcu) yolcular tur şirketi ile de gitmiyor ise ülkeye alınmama riski biraz daha yükselebilir.

Bu gerçeği unutmamak şartıyla sorunuzu cevaplarsak; geçerli Schengen vizesi ile Almanya'ya girerken sorun yaşamazsınız.

  • Paylaş
Schengen kurallarına aykırı olsa da Almanya ve Hollanda, başka bir ülkeden aldığınız Schengen vizesi ile, Schengen aldığınız ülkeye giriş yapmadan direk ülkelerine gittiğinizde (Örn: Yunanistan'dan aldığınız Schengen vizesi ile Yunanistan'a hiç giriş yapmadan direk İstanbul'dan Berlin'e uçmak) sorun çıkarabiliyor. Yasal olarak hiç bir itiraz hakkınız bulunmuyor. Çünkü vize almanız vize aldığınız ülkeye veya o vize kapsamında bulunan ülkeye giriş hakkınız olduğunu göstermez. Gümrük görevlilerinin ülkeye giriş hakkınızı iptal etme hakkı vardır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1327 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları