Bilmek istediğin her şeye ulaş

İTÜ Teknokent'te bir ofis sahibi olmak için ne gereklidir?

İki İTÜ mezunu RFID ile ilgili bir şirket kurmak istese, orada bir ofise sahip olabilme şansı var mıdır? Var ise bunun için gereklilikler nelerdir?Düzenle
Öncelikle teknokent prosedürü hakkındaki en güncel bilgiyi İTÜ ARI Teknokent web sayfasından veya ofislerinde temin edebileceğinizi belirteyim: ariteknokent.com.tr

Bunun dışında bizim de geçirdiğimiz bu süreçte işlemler aşağıdaki şekilde (genel adımları ile) yürüyor.
  • Projenizi İTÜ ARI Teknokent'e ön başvuru formları ile ön başvuru işlemini tamamlıyorsunuz: 212.15.31.62:81/file/adminurl/admin_pan... adresinde form mevcuttur.
  • Sonrasında genel başvuru için online sistemde (212.15.31.62:81/user/login) kayıt olarak bir kullanıcı adı ve şifre alıyorsunuz. Bununla online olarak ön başvuruda belirlediğiniz proje ve bütçe çerçevesinde gerekli genel başvuru alanlarını dolduruyorsunuz. Bu online form tamamlandıktan sonra başvurunuzdaki projenizi destekleyici her türlü dökümanı da bu başvuru formunun çıktısı ile birlikte dosya haline getirip teknokent yönetimine teslim etmeniz gerekiyor. Bu dökümanlar CE belgesi, marka tescil belgesi, gazete haberleri, ürün broşürleri, patent, ödüller, vb. olabilir.
  • Verilen tarihte gidip teknokent yönetimine sunum yapıyorsunuz. Sunumunuz sonucunda projeniz teknokent katma değerine uygunluk, yenilik, teknoloji, vs. yönünden değerlendirilerek size bir puan atanıyor.
  • Bu puan sizin sıralama puanınız oluyor ve projenizde kullanmak istediğiniz metrekare boyutuna göre genel ve ofis boyutuna göre de ikinci bir sıralamaya giriyorsunuz.
  • Bu sıralamaya göre boşalan mekanlara sıralamadaki şirketler tek tek alınıyor.
  • Bu sıralama ve puan 1,5 yıl boyunca geçerli ve bu sürede yerleşemezseniz başvurunuzu yenilemeniz gerekecektir.
  • Önemli bir nokta da; bu sıralamanın değişebileceğidir. Örneğin genel sıralamada 15. firmasınız. Sonraki süreçte başka bir firma sizden daha yüksek puan aldı ise sıranız 16'ya gerileyebiliyor.
  • Paylaş
Benim Basvurumdan sonraki adimda Hakem Heyetimde kimleri koydunuz.
Prof. Dr. LEVENT YILMAZ
HIDROENERJI ADINDAKI AKADEMIK SIRKETIM DAHA ONCE HAKEMLERDEN OLUMLU PUAN ALDI 2010 da fakat 5 sene icinde firma kurulmasi ile ilgili yer gosterilmedi
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

445 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt