Bilmek istediğin her şeye ulaş

İyi bir baba nasıl olunur?

Ben bu soruya bir sürü daha soru ile cevap yazmak istiyorum ki babalar ve baba adayları yanıtlarında bu konularla ilgili de bilgi aktarsınlar.
 1. Hamilelik döneminde eşinizle birlikte bebek bakımı ve gelişimi ile ilgili kitapları birlikte okudunuz mu?
 2. Bebekle ilgili birtakım sorumlulukları üzerinize aldınız mı?
 3. Bebeğinize ne kadar yakın duruyor, onunla ne kadar vakit geçiriyorsunuz, farklı mekanlara da birlikte gidiyor musunuz (onunla yürüyüşe gitmek vs. gibi)?
 4. Çocuğunuzun başarısının ve zeka gelişiminin büyük bir kısmının babası ile olan ilişkileri ile belirlendiğini biliyor musunuz?
 5. Ona kitap okuyor musunuz, çizgi film de olsa anlamaya başladığı yaştan itibaren onunla sinema, tiyatro vs. gibi aktiviteler yapıyor musunuz?
 6. O'nu dinliyor musunuz?
 7. O'nun haklarına saygı gösteriyor musunuz?
 8. Sevginizi yeterince gösterebiliyor musunuz?
 9. Başkalarının yanında onu eleştiriyor musunuz?
 10. O'ndan yapmamasını istediğiniz ama sizin yaptığınız şeyler var mı?
 11. Zaman zaman onu övüp onure ediyor musunuz?
 • Paylaş
Çocuğunun etrafındaki insanları çocuğuna gösterdiği ilgiyle imrendiren, yakın arkadaşına" Senin baban gibi bir adamdan başka yok. Boşuna onun gibi bir erkeği arama. O sonuncusu." dedirtebilen, her tanıştırdığım kişiye kendini sevdirebilen, ilgili, düşünceli, sohbeti seven, adil, çocuğunu ahlaki değerlerle yetiştirebilen benim babam gibi olmalı. :)
 • Paylaş
Çocuğundan ilgiyi, sevgiyi esirgemeyen, çocuğunu dinleyen, önemseyen bunları hissettirebilen ve bence en önemlisi ''ne olursan ol, nerede yaşarsan yaşa farketmez istediğinde tekrar dönebileceğin bir evin var'' güvenini verebilen baba bence iyi bir babadır.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1095 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt