Bilmek istediğin her şeye ulaş

İyi bir grafik tasarımcı veya Grafikerde bulunması gereken başlıca özellikler nelerdir?

kardeşim kısaca maddelersek ; hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritm, birlik ve yaratıcılık vs ... .
  • Paylaş
1

Grafik Tasarımcı Ünal Meral, Öncelikle iyi düşünebilme fikir üretebilme yeteneğini muhakkak kendisinde buundurması gerek ve işini kısa sürdürerek zamanını iyi değerlendirmesi lazım

Farkındayım grafik tasarımcı değilim ama işsiz kaldıkça gayet de kolay ve eğlenceli bulduğumdan atladığım bir dal olduğundan bilgi diyemeyeceğim ama tecrübelerimden bahsetmek isterim. Photoshop ve en az bir vektörel programa hakim olması zaten duvarcının malasını kullanabilmesi gibi olmalı. Font algısı, bilgisi geniş olmalı. Yaratıcı tabii ki olmalı ama trendleri, markaları iyi tanımalı. Renk bilgisi sağlam olmalı, hangi renklerden hangi renkleri üretebileceğini mutlaka bilmeli. Kompozisyona hakim olmalı, işlerinde dengeli kompozisyonları sağlamayı bilmeli. Haha diyorum ve İnternet'de ne çeşit görselleri nerede bulacağını da çok iyi bilmeli... .
  • Paylaş
Temel tasarım bilgisinden(renk, doku v. B), sanat tarihine, tipografi ve espastan haberdar olmalı... Hepsinden öncelikli çizim yapabilmeli (eskizler için) geri kalanına grafik tasarımcı diyemeyiz ama bilgisayara ve programlar ulaşmak kolay olduğundan sanatçıdan çok muhasebeci muamelesi görüyorlar piyasa şartlarında...
  • Paylaş
Hayal gücü :)
  • Paylaş
İlk başta mesleği sevmek gerekiyor :), sonra kendine güvenmek ve araştırmaktan sıkılmadan saatlerce kim neyi nasıl yapmış daha değişik nasıl yapılabilir ve en iyisini yaptığına emin olduğuna kendi inana kadar hiç bir şekilde sunmamalıdır diye düşünüyorum. Saygılar.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

692 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları