Bilmek istediğin her şeye ulaş

İyi laptop soğutucusu markaları hangileridir?

En pahalı ve en büyük fanı olanı alacaksın. Cevap vatan bilgisayar'da... Bende bir Akasa soğutucu var; kocaman, sessiz çalışan bir fanı ve aluminyum gövdesi var. Fan hızı da ayalanabiliyor. Bence mükemmel bir soğutucu. Fiyatı aldığımda 110 TL civarındaydı.
  • Paylaş
Toshiba kullanıyorum ve fırın gibi mazallah kışın kombi yakmıyoruz. Ara sıra fön makinası ve elektrikli süpürgeyle fanı temizlemeye çalışsamda kısa bir süre sonra tekrar evi ısıtmaya devam ediyor. Xigmatek marka plastik 30 liraklık bir fan kullanıyorum şuan. Aşırı sıcaklıktan kapanmasını önlüyor en azından. Şimdi bu fanlar bir işe yaramıyor diyenlerde çıkabilir ama cidden yarıyor biraz da olsa. Önceden kendi kendine çok kapanırdı aşırı sıcaklıktan bilgisayarım ama son zamanlarda böyle bir problemle hiç karşılaşmadım. Birde yanılmıyorsam logitech'in fanları çok kaliteli soğutuyor.
  • Paylaş
Laptop soğutucuları hava akımını sağlar. Önemli olan malzemenin kaliteli olması ve çok fazla ses çıkarmamasıdır. Marka tercih edilirken bu özelliklere dikkat edilmeli. ZALMAN ZM-NC1000SILVER düşünülebilir.
  • Paylaş
Zalman'ı ben de duydum en kalitelilerden birisi olduğu söylenir, ayrıca kullandığım Cooler Master da güzel bir markadır, tavsiye edilir.
  • Paylaş
Notebooğun çabuk ısınıyorsa  notebook soğutucusu alman geçici bi yarar sağlar  . noteboğun içindeki fanının bakımı ve işlemci silikonunun yenilenmesi gerekir .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1215 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt