Bilmek istediğin her şeye ulaş

İyi bir (odtü-boğaziçi) üniversitede elektrik elektronik okursam iş bulma şansım nedir?

İş bulma şansın çok yüksek olur merak etme ama yaptığın işi severek yaşayabileceğin bir gelecek için uğraşmak daha doğru bir seçim olacaktır.

 • Paylaş
Bu üniversitelerin iş bulmanda etkisi var tabi. Tasarım ve imalata yönelik bir firmada iş aradığında daha önemli olan faktörü söyleyeyim sana : bitirmeden önce ne projeler yaptın, bitirme tezin nedir, başarılı olsun mu, hangi ürünleri öğrendin ve kullandın, kendi başına öğrenebiliyor ve problem çözebiliyor musun... Bunlarda iyi isen hangi üniversiteden mezun olmana bakmaksınız iş bulursun.
 • Paylaş
İyi universitelerin mezunlarinda su sekilde bir yaklasim oluyor. Bende iyi okullardan diploma var artik tum islerin kapisi acik gibi. oysa diger okullardan gelenlerden cok daha fazla motivasyon, azim ve istek oluyor.

ben ODTU mezunu olmama ragmen, uzun yillar boyunca is alimlarinda hep ayni tabloya rastladim.

ozet olarak, iyi universitelerin diplomalari sadece is basvurusunda kapidan iceri girerken oncelik getiriyor, sadece bu. gerisi kisinin kendi ozelliklerine ve kendini gelistirmesine bakiyor.

 • Paylaş

Mühendislik diploması, sen bir dalda gerçekten uzmanlaşmaya başladığın andan itibaren anlam kazanıyor ve işe yarıyor. Nerden mezun olduğun değil önemli olan.. İlk karşılaşılacak soru 'ne biliyorsun?' olacaktır.

 • Paylaş
Üniversite eğitiminde esas olan insanın kendini geliştirmesidir. Eğitimini tamamladığın kurum sadece sana olanaklar sağlar. Günümüzde online olarak ulaşılabilen bilgi, bir meslek sahibi olmak için üniversitenin gerekliliğini ortadan kaldırmıştır. Sen üniversite eğitimin boyunca kendini geliştir, birşeyler yapabileceğini kanıtla ve öğrenmeyi öğren. Bu durumda iş bulmak zorunda kalmazsın, iş gelir seni bulur.
 • Paylaş

Sana mutlaka artısı var buralara girmenin fakat önemli olan oraya girmek değil orada ders dışında yaptığın aktivitelerdir. Eğer klüplere katılır, sosyal ve kişisel gelişim yönünden artı katar isen hem okul adı hem bunlar ile çok iyi bir iş bulabilirsin.

 • Paylaş

odtü elektrik: worst case scenario --> aselsan.

 • Paylaş

Çok iyi maaşlarla çalişabilirsin büyük firmalarda. ama maaşla çalişarak ilkokul mezunu bir dönerci kadar para kazanabilirmisin bilmiyorum. Belli tecrübeden sonra kendi kendinin patronu olmak en güzeli...

 • Paylaş
Bu bakış açısıyla bulursun bir iş bir kaç milyar maaş alır geçinirsin.
 • Paylaş
İş çok, ortalama zekaya sahip herkes kolayca iş bulur bu memlekette. Söylediğin okullarda birini bitirdiysen, bu ortalama zekadan biraz daha fazlasına sahipsin demektir. Asıl soru gerçekten zevk aldığın bir iş bulabilecek misin????
 • Paylaş
Odtü ve boğaziçi elektronikten mezun ol, iş bulamayacağına kanaat getirdiğinde gel yanıma işi ben bulucam sana, garanti.
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3226 Görüntülenme13 Takipçi11 Yanıt

Konu Başlıkları