Bilmek istediğin her şeye ulaş

İyi ve kötü güçler arasında sizce nasıl bir hassas denge vardır?

Denge yoktur. İyi ve kötü sürekli çatışma halinder. Bu çatışma hiç bir zaman btmeyeceği için dünya varoldukça bu konuda denge de olmayacaktır.
  • Paylaş
3

Gökberk Varol, Gökhan beyin yorumlarını beğenerek takip ediyorum. Tartışma üslubu bilenlerle tat kazanıyor. Gökhan bey denge dünyala mı sınırlıdır öncesi ve sonrası için görüşleriniz neler?

Gökhan Biçer, Yani sadece algılayabildiğim şekliyle cevap vermeye çalışıyorum sorulara burada. Bir de cevaplarda ayrıntılara girmeye başladık mı karmaşık bir hal ortaya çıkıyor. Konudan uzaklaşmayı kastetmiyorum. Konudan biraz uzaklaşılabilir. Böylece yeni şeyler de öğrenme fırsatımız oluyor.
Dünya ve denge kavramlarını aynı cümle içinde kullanırken aklıma 'evren' kavramı gelmedi değil. Evrende de sürekli dinamik olan bir yapı var. Sorulan soru, insan davranışları sonucu ortaya çıkan güçler gibi algılanabildiği için ben de cevabımı dünya ile sınırlı tutmaya çalıştım.
Dünya ile mi sınırlıdır, öncesi ve sonrası nedir? gibi bir soruya cevap bulabilmemiz için evvela daha önce belirttiğiniz gibi, iyi nedir? kötü nedir? güç nedir? soruları tartışmaya açılmalıdır.
Sizi tanıdığıma ben de çok memnun oldum. Umarım burada faydalı paylaşımlarda bulunabiliriz ve sizin gibi arkadaşlar da bizlere katılır.
Sosyal ağları, kişilerle faydalı paylaşımlarda ( bakın bu da göreceli) bulunmak adına kullandığım düşünüyorum.

Seda Atadan, Yorumunuza kesinlikle katılıyorum ve Bu tür sorularda içimden star wars introsu çalmasını durduramıyorum hep mistik bir algıda hissi doğuyor

Tek bir sorudan birden fazla açıklanması gereken kavram var takip edenlerle birlikte baştan başlayıp cevaplayalım bence. İyi nedir? Kötü nedir? Güç Nedir?
  • Paylaş
Çatşma neticesinde kendiliğinden oluşan bir denge vardır, hiçbir hassasiyeti yoktur, zaten iki taraf da dengeyi kendi güçleriyle sağlamaktadır.
  • Paylaş
Henüz tamamını algılayamayacağımız şekilde bir denge olduğunu düşünüyorum. Doğmadan önceki ve sonraki bilincimizin akıbeti bilinmediği için, bu denge sonsuzluk içerisinde de yer bulabilir ama bence beğenmediğimiz bir oluşum için sarfettiğimiz "layığını buldu", "etme bulma dünyası", "ahirette cezasını çekecek" tarzı basit ifadelerle açıklanabilecek kadar yüzeysel kesinlikle değildir.
  • Paylaş
Bu dünyada kötüler top koşturuyor olabilir. Ama ahirette rövanşı iyiler kazanacak!
  • Paylaş