Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türk Silahlı Kuvvetleri gözünü uzaya dikti. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, 2020'li yılarda Türk Hava Kuvvetlerinin bağımsız bir uzay gücüne sahip olacağını açıkladı. Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Bu iktidarla 2020'li yıllarda ordu falan kalmaz.
 • Paylaş
İmzalamak zorunda kaldığın antlaşmalar tarih kitaplarında ki gibi 5-10 satır değil,  2-3 ciltlik kitaplar halindedir. Ve -arkadaşımızın tezi idi- hiçbirinde bu tür safsatalar yoktur ramox. Yok antlaşma yapmışız 100 yıl sessiz kalacakmışız, yok bilmem ne... Blah blah blah...
 • Paylaş
Asgari ücreti 1200TL yapmadan uzay gücüne yatırım yapan şerefsizdir, insan değildir.
 • Paylaş
Türk bu olum yapar ,)
 • Paylaş
Bağımsız bir hava gücümüz bile yok... 10 yıl sonra uzay gücümüz olacakmış hı.. Daha Türkiye kendi tek motorlu pervaneli eğitim uçağını bile pata küte üretiyor/üretemiyor.. Kaldı ki uzaya çıkacağız,  hem de ülkede ki bu zihniyetle!.. Kuvvet komutanının emeklilik zamanı gelmiş... Hayırlısı...
 • Paylaş
Yavaş yavaş, üstelik Kurtuluş Savaşı'nda imzalamak zorunda kaldığımız antlaşmalar bizim silah, uçak, vb. üretmemize izin vermiyordu. Bu antlaşma tarihleri doldu. Şimdi atak sırası bizde ve artık kendi petrolümüzü de çıkarabileceğiz ama zamanla...
 • Paylaş
Umarım olur da onu da nasıl kullanacağımızı bilmeyiz
 • Paylaş
peki sen kendi tezini koy ortaya benim bir fiktrim vardı koydum sende yorumunu yaptın senin fikrin nedir?
 • Paylaş
Bağımsız bir hava gücümüz bile yok.. 10 yıl sonra uzay gücümüz olacakmış hı.. Daha Türkiye kendi tek motorlu pervaneli eğitim uçağını bile pata küte üretiyor/üretemiyor.. Kaldı ki uzaya çıkacağız, hemde ülkede ki bu zihniyetle!.. Kuvvet komutanının emeklilik zamanı gelmiş... Hayırlısı...
 • Paylaş
dil akıl olmadan bir hiçtir dilini boşa kullanan ise budaladan başkası değ[email protected]
 • Paylaş
@ramox aynen 'ramox' :)
 • Paylaş
İnşallah olur ama çok zor çünkü tübitak da ve diğer yerlerde çalışan mühendislere neler yaptıklarını biliyoruz. Şöyle Bir fıkra ile özetleyeyim. Cehennem de her millete ait bir kazan varmış.Bu kazanların başında da çıkanları engelleyen zebaniler dururmuş.Bir tek Türk milletin kazanında zebani yokmuş. Neden Diye sormuşlar.Onlar da ; "Biri çıkmaya çalışırsa diğer Türk'ler onu aşağıya çekiyor " demiş.
 • Paylaş
amerika 1969 da aya çıktı.yıl 2010.biz de hiçbir temel yok ama 10 sene sonra bağımsız bir uzay gücüne mi sahip olacakmışız?
 • Paylaş
Hasan Aksay artık hava kuvvetleri komutanı değildir. Hükümetle anlaşamadığı için istifa etmiştir. Yerine gelen Mehmet Erten ise kendisinden önce gelen iki kıdemli general tutuklanınca korgeneral olduğu halde şansa hava kuvvetleri komutanı olmuştur ve orgeneral yapılmıştır. Şimdi hangi uzaydan bahsediyoruz komuta kademesi bile şansa oluşturulurken bu ülkede.
 • Paylaş
2

Recep Şahin Sargın, Kardeşim komuta kademesi şansa oluşturulmamış bir adam general oluncaya kadar ne kadar sınavdan zorluktan geçiyor senin haberin var mı ? Zaten korgeneral olmuş bir kişi orgenerallik için gün sayıyordur sadece o yüzden ordumuz hakkında düzgün konuş. Hükumet kararlarını beğenmeyebilirsin ama ordu hakkında atıp tutamazsın.

Hakan, sen ne kadar askerlik yaptın? 18 ay mı 15 ay mı 12 ay mı? kısa dönem mi?

yukarıdaki metni iyi oku orada kimseye birşey denmiyor. hukümetin orduya verdiği zarar anlatılıyor önce okuduğunuzu iyi anlayın.

kendinden önce gelen 2 orgeneral varken ve emekliliğine 1 yıl kalmışken kendinden önceki 2 kıdemli orgeneralin hapse atılması sonucu . bir sabah hava kuvvetleri komutanı olarak uyanıyorsanız bu sadece şanstır.

yazıda mehmet erten in ya da herhangi birgeneralin iyi yada kötü olduğunu yazmadım.

hamasi yorumlarla konuyu anlamsız yerlere çekmeyin lütfen.

kuvvet komutanı oluş şekli şanstır diyoruz. hak etmiştir ya da etmemiştir DEMİYORUZ.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1161 Görüntülenme13 Takipçi14 Yanıt