Bilmek istediğin her şeye ulaş

İzmir Alsancak'ta normal fiyatlı güzel kahvaltı mekanları hangileridir?

Şamdan diye biyer var kordonda. Serpme kahvaltı 12.5 lira. Biraz ilerisinde bir yer daha var ismini bilmiyorum, orada da 5 lira ama döküntü bir yer değil kordondaki restoranlardan biri.

Bu arada ilave etmem gereken bişey var sabit kahvaltılığın dışında ekstradan bişey istedinmi baya pahalıya maloluyor dikkat et
  • Paylaş
Şamdan diye bi yer var kordonda gayet uygun
  • Paylaş
Ekmek arası peynir ve biber maydanoz yaparsın. Bana göre mahvedildiğini düşündüğüm ama milletin "oo süper oldu" dediği pasaport iskelesinin uzatılan bölümündeki kıyıya gidersin. Hemen oracıkta olta satarlar çok hafif kurşunludur 2-3 TL'ye alırsın 3-5 tanede sülünoz alırsın. Oltacıya rica edersin oltaya 2 tane de çapari eklettirirsin eğer bilmiyorsan kendin bağlamayı.

Sonra yüzey kurşunuyla atar ve çekersin iskorpit karagöz biraz ballıysan kefali ne denk gelirse artık boldur gelir zaten bebeler bile yakalıyor. Kahvaltı süper olur ama bu taktikle Alsancak'ta. Ha bu arada özellikle kefalleri geri at pişirip yeme sadece kıyıda neden kefal tutuğunu düşün anlarsın bir de pis kokusundan :)
  • Paylaş
İzmirli dediğin sabah erken ayazında Pasaport kahvesine oturup,martılarla birlikte boyoz yumurta yiyip sıcak çay içen adamdır.
  • Paylaş
Askerliğimi İzmir'de yapmıştım ve her hafta sonu Kıbrıs Şehitlerde İbrahim ağa isminde ufacık bir dükkana giderdik. İnanılmaz bir kahvaltısı vardı şu an yerini tarif edemeyeceğim ama eğer denk gelirseniz mutlaka gitmenizi tavsiye ederim.
  • Paylaş
Hocam İzmir'de fiyatlar zaten uygun özellikle hafta içi sabahları tüm mekanlar kahvaltı tabağı için standarda yakın bir fiyat ve menü belirlemişler, senin yapman gereken ekstradan boyozunu almak.
  • Paylaş
1) Alsancak iskeleye çok yakın Arma Kitap Kafe var, hem mekan, hem kahvaltı hem de fiyat olarak güzel bir yer.
4sq.com/aRRvZh

2) Yine iskele yakınında Sakız Adası adlı mekan var, fiyatı normal'in biraz üstünde ama kahvaltı kalitesi iyi bir yer.
4sq.com/9wax5k
  • Paylaş
Bence vapura elinde simitle binip en son bindiğimde portakal suyu dağıtıyorlardı onuda alıp o mis gibi deniz havasında kahvaltını yapmak besin değeri olarak yeterince besleyici olmayabilir ama ruhu beslediği kesin hem 90 dk da var git gel yapmak çok zor değil :):):)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

13462 Görüntülenme7 Takipçi8 Yanıt