Bilmek istediğin her şeye ulaş

Java ile blog şablonu tasarlamak istiyorum. Java bunun için en uygun dil mi ve bu dili nasıl kullanabilirim? Bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim?

Bunun için en uygun dil mi? Sorusu çok göreceli bir soru. Dillerin performans testleri vardır ve açıkcası ben pek güvenmem o testlere. Java ile de yapabilirsin php ile de. Blog yapmak istiyorsan bence php kullan hatta php'yi bırak daha yeni teknolojiler öğren mesela node.js'i araştır. "Bu konuda kendimi nasıl geliştirebilirim? " sorusunu soruyorsan kendini geliştirmek istediğin açık. Benim sloganım bilmek isteğen öğrenir. Öğrenmek için internette bolca kaynak var.
  • Paylaş
Eğer niyetiniz bloglar için şablon tasarlamak ise, hedefinizdeki şablona göre Java, PHP, hatta Jquery lazım olacaktır size... Yok kendiniz blog yönetmek istiyorsanız ve kendinize bir şablon hazırlayacaksanız zaten binlerce şablon var piyasada gerek paralı, gerekse parasız kaynak çok... Ben CSS + HTML biliyorum. Ama gene de bir çok işimde WordPress kullanıyorum... Bu tip açık kaynakları kullanabilirsiniz...
  • Paylaş
2

Aslı Yüzgül, Biliyorum hazır şablonları ancak kendim tasarlamak istiyorum hem Javada bir şeyler yapmış olmak hem de istediğim bir şeyi yapmış olacağım yapabilirsem :) bu konu hakkında detaylı olarak kaynağı nasıl bulabilirim yani tasarıma başlamak için?

Kadın İklimi, Google da tarattığım zaman paralı yada parasız birçok site çıktı.. Başlıcaları :
javadersleri.blogspot.com.tr
kirklareli.edu.tr/download//by-files/166...
sanalkurs.net/java-dersleri-58.htm
ama özellikle codecademy.com ye üye olup sanal eğitimlere katılabilirsiniz.
İyi günler...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

401 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları