Bilmek istediğin her şeye ulaş

Java programlama dilini 'tam' anlamıyla öğrenmek ne kadar sürmektedir?

Eğer bir programlama diline (C, C++, C#) hakimseniz Java'yı öğrenmeniz 1-2 haftalık sürenizi alacaktır. Bu sadece Java dilinin yazım kuralları ve nesne yönelimli programlamayı öğrenmek için ayıracağınız zamandır.

Daha önce hiç bir tecrübeniz yoksa ve ilk kez bir programlama dili öğrenecekseniz ve Java'da karar kıldıysanız piyasada 120 saatlik eğitim programları ile Java SE (Standart Edition) anlatılmaktadır. 120 saatlik bir eğitim yalnızca haftasonları gidildiğinde 3 ay sürmektedir. Yalnızca Java dilinin yazım kuralları, temel programlama ve nesne yönelimli programlamayı öğrenmiş olursunuz.

Java ile Android uygulama geliştirebilir, web projeleri oluşturabilir, gömülü sistemler üzerinde çalışabilir, masa üstü programlar hazırlayabilirsiniz. Bu saydığımız her platform Java dilini kullanarak framework şeklinde ifade edilen kütüphanelerin kullanılması ile geliştirilirler. Bu yüzden Java'yı 'tam anlamıyla' öğrenmek bir kaç aya haftaya sıkıştırılacak bir konu değildir. Temel Java'yı öğrenin ve hangi alanda (mobil, web, masaüstü, embed) ilerlemek isterseniz o alan ile ilgili kütüphaneleri öğrenmeye devam edebilirsiniz.
  • Paylaş
1-2 hafta ile sonsuz arasında değişen bir süre : )

Programlama dilleri, konuşma dilleri gibidir. Bir dili temel iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak kadar öğrenmek ile o dilde yazılmış bütün yazıları (mesleki yazılarda dahil) anlayabilecek kadar öğrenmek arasında bulunan fark ile aynıdır. Eğer programlama mantığına sahipsen(herhangi bir başka programlama dilini akıcı şekilde kullanabiliyorsan) 1-2 hafta sürede genel ihtiyaçlarını karşılayacak seviyede öğrenebilirsin ama java ile yapılabilen herşeyi yapabilecek seviyede dersen eğer bir ömür belki ucu ucuna yeter belki de yetmez diyebilirim.
  • Paylaş
Tam anlamıyla öğrenmek yıllarınızı alır. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

722 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları