Bilmek istediğin her şeye ulaş

Javascript yazarken Firefox'daki uyum sorunlarından yoruldum. Acaba dikkate almaz isem ne kadar çok şey kaybetmiş olurum?

Aslında ne kadar çok yaygın onu sormuş oluyorum değilmi?Düzenle
Firefox'un kullanımı birkaç yıl öncesine nazaran çok çok azaldı, ama hala azımsanamayacak kadar yüksek.

Uyum sorunlarından kurtulmak için jQuery veya benzeri bir kütüphane kullanmanı tavsiye ederim. JQuery'nin varoluş amacı bu uyumsuzlukları bertaraf etmek.


Bir zamanlar 'bize platform bağımsız kod yazma imkanı verecek' dedikleri Javascript bizi platform bağımsız ama tarayıcı bağımlı hale getirdi ne yazık ki.
  • Paylaş
Tarayıcı istatistiklerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsin.
w3schools.com/browsers/browsers_stats.as...
Ben 2008 'den beri yola firefox ile devam ediyorum. Hatta firebug olmasaydı sanırım js'yi hiç öğrenemezdim.
  • Paylaş
AngularJS ve jquery gibi kütüphaneleri kullanmama rağmen bazı date işlemleri dışında Firefoxda pek sorun yaşamadım. Ne yazıyorsun çok merak ettim.
Firefox, Chromedan sonraki en yaygın tarayıcı. Çok şey kaybedersin evet.
  • Paylaş
3

Mustafa Kaplan, mesela innerText çalışmıyor bende firefox ise div in için TextNode Koyuyorum
mouse eventlerinde x ve y undefined bunun gibi bende ortak olanların bulup hepsinde ortak olanı kullanmaya dikkat ediyorum ozamanda yavaşlatıyor insanı galiba alışınca çözülecek. teşekkür ederim.

Erhan Kılıç, Anladım. Genelde AngularJs'de innerTexte ihtiyaç duymadığım için bana denk gelmemiş. Javascriptin yeni versiyonu kalıcı olarak yaygınlaşacak bir kaç seneye. O zaman belki bu sorunlar çözülür.

Ceyhun Çakar, innerText W3 Standardında yok. textContent kullanmalısınız. textContent'in performansı ayrıca daha yüksektir ve tüm browser'lar destekler.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

73 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları