Bilmek istediğin her şeye ulaş

Jet Fadıl (Fadıl Akgündüz) kimdir?

Bir yandan, Türk insanının milli hasletlerini tarif etmede kullanılası muhteşem bir örnek olaydır kendileri. Öyle ki sırf bu örnekle Aziz Nesin i de haklı çıkarabilirsiniz, çok ekmek yemenin Türk insanının beynine etkileri üzerine bilimsel bir araştırmaya dayanak olarak da kullanabilirsiniz.

Öte yandan; girişimcilik, ticaret kafası, büyük düşünme kavramlarını açarken de atıf yapabilirsiniz...
Hakikaten sıradışı bir kişilik ve beyin, nasıl bir ikna kaabiliyeti, nasıl bir cesaret, nasıl sürekli dört ayak üzerine düşme yeteneği, algılamak zor.
  • Paylaş
Türkiye

Jet Fadıl adıyla bilinen Fadıl Akgündüz bir Türk iş adamıdır. Şirketi sebebiyle Jet lakabını almıştır.

Önceleri 1998 yılında kurulan JetPA adında, otomobil pazarlama hizmeti veren bir şirkete sahipti. Müteahhitliğe girişmesiyle işlerini kısa zamanda büyüttü. Memleketi Siirt'te %100 yerli ve Türk malı otomobil üretecek bir otomobil fabrikasını inşa etme projesiyle ses getirdi. 'İmza' adını verdiği modelin tanıtım gecesi televizyonlardan canlı yayınlandı.

Ancak İmza hiç üretilmedi ve gurbetçilerden kâr payı ortaklığıyla para toplayan Akgündüz, dönemin politik karışıklığının da etkisiyle iflas etti ve paraları geri ödeyemedi. Geride kaba inşaatı bitmemiş bir fabrika bırakan Akgündüz, 2003'te yargılanmaya başlandı. Müebbet hapis cezası istenen Akgündüz, 1.5 yıl tutuklu kaldıktan sonra 150 bin TL kefaletle serbest kaldı. 4 yıl 2 ay hapis cezası alan Akgündüz, hakkında tutuklama kararı çıkınca yurtdışına kaçtı. 2002’de bağımsız milletvekili seçildiği Siirt'e gelince tutuklandı ancak daha sonra yeniden serbest kaldı. Boşalan koltuğu için yapılan seçimden sonra başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan seçildi.

Akgündüz'ün davası 2008'de zaman aşımından ötürü düştü. Siirtspor'un başkanlığını yaptığı geçmiş dönemde Sergen Yalçın, Tanju Çolak ve Alpay Özalan transferleriyle adını duyuran Akgündüz, 22 Mayıs 2009 tarihinde tekrar Siirtspor'un başkanlığına seçildi.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

521 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt