Bilmek istediğin her şeye ulaş

Jüpiter büyüklüğündeki bir gezegeni görünmez yapabilen 15000000000 yıllık bir teknoloji karşısında, insanoğlunun son 100 yıllık teknolojisinin ve kendisinin varolabilme şansı nedir?

Hocam affedersin ama evren kaç yaşında, biliyor musun?
  • Paylaş
Neyyyyy?.. Ne evrenin o kadar yaşı var ne de bir gezegeni görünmez kılacak teknoloji. Tamam uyduruk bilgilerin doğruluğunun tasdiki için soru sorulabilir ama o uyduruk bilgileri sorunuza temel olarak alıp sorunuzu sormamalısınız. Buradaki doğru soru ya da sorula şöyle olmalıydı:
  1. Evren kaç yaşındadır? / Yanıt: 14 milyar
  2. Evrenin yaşı kadar eski bir teknolojinin varlığından insanlar haberdar mı? / Yanıt: Yok öyle bir şey.
  3. Jüpiter boyutunda bir gezegeni gizleyecek bir teknolojinin varlığından bir ben mi haberdarım? / Yanıt: Gerçekliği deney ve delillerle kanıtlanmamış şeylerden haberdar olunmaz, onlara inanç denir, amin.
  4. İnsanoğlunun teknolojik tarihi kaç senedir? / Yanıt: Ateşin kontrol altına alındığı kaba taş devrinden bu yana teknoloji gelişmektedir. Yazının icadı MÖ. 3500 yıllarına denk geldiği için tarihin de aynı zamanda başladığı kabul edilir. Taş devirleri, taş bakır devri ve maden devirleri tarih öncesi kabul edilir ve kesin tarihleri bilinmez.
  • Paylaş